метизная компания

Довжелезні черги, відсутність стільців, повернення на доопрацювання: ОВК розповіли про вибори

Суспільство | 20:34, 22.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах голови дільничних комісій чекали по 5 годин, аби здати протоколи, тоді як на минулих президентських виборах приймання документації завершували ще вночі.

У довжелезній черзі на східцях, столах та коробках із бюлетенями облаштувалися зморені голови виборчих комісій. Перші протоколи сюди почали звозити ще о пів на одинадцяту вечора.

Люди стомлено тупцюють, скаржаться на незручності – у окрузі навіть не розставили стільці, на яких могли б вмоститися стомленні члени комісії. Кому несила стояти у задушливому коридорі – чекають на вулиці, на ногах вже добу. Настрій, кажуть, істеричний, але веселий.

Цього разу замість одного – два протоколи. Більше часу треба на опрацювання. В середньому 15 хвилин на одну дільницю. Й чимало повертають на доопрацювання.

«Прийняли 67 протоколів, із них 10 відправили на уточнення», — розповідає член окружної виборчої комісії Олександр Целбунов.

В ОВК пан Целбунов працює вже тринадцяті вибори. Такої кількості помилок, скільки нині бачить в протоколах, не пригадує. Все тому, каже,  що членів дільничних комісій не вистачало і набирали в останню мить, поспіхом.

«Ми вимушені були добирати 87 осіб практично з вулиці», — каже Целбунов.

Так було і з 21-річним Максимом. У Сумах він наймолодший голова дільничної комісії.

«Був у шоці, коли мені зателефонували із окружної і сказали: добрий день, ви – голова комісії. Я такий — ууууу, що мені робить», — ділиться голова комісії Максим Кальченко.

Каже, без досвіду було дуже важко, та гадає, що впорався. Наступного разу працювати на виборчій дільниці точно не піде.

ТСН

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: