СумБуд
SMR
метизная компания

Друга вища освіта: для кого і чому?

Суспільство | 11:47, 4.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

З понеділка у сумських вишах, зокрема і в Сумському національному аграрному університеті, розпочалась друга хвиля вступної кампанії. Люди, які з різноманітних причин не встигли потрапити у літню хвилю приймання документів на навчання, отримали другий шанс. Найчастіше цим шансом користуються ті, хто прагне отримати покращити свої знання у професії або ж повністю змінити спеціалізацію.

Як свідчать дослідження, 47% працюючих фахівців виявляють бажання отримати другу вищу освіту.

На це можуть бути різні причини:

хтось бажає змінити професію на більш високооплачувану, хтось просто вирішив кардинально змінити власне життя, а хтось раптом усвідомив, що знань, які він уже отримав під час навчання в університеті, йому вже недостатньо.

Близько 60% домогосподарок, які доглядають за дітьми, також обмірковують можливість отримання другої вищої освіти. Найчастіше це викликано тим, що за час перебування в декреті, отримані знання вже стали неактуальними, або ж професійні бажання самої жінки за цей час змінилися.

Найбільш популярними спеціальностями, які обирають вступники на другу вищу освіту залишаються дисципліни фінансово-управлінського блоку: менеджмент, економіка, маркетинг. Проте все більшої популярності набирають спеціальності, пов’язані з туризмом, екологією, біотехнологіями, дієтологією, інженерні спеціальності.

Стабільною лишається також популярність юридичного напрямку. Такий попит на них не викликає подиву, адже це базові дисципліни, які за бажанням можуть бути трансформовані у так звані професії майбутнього, як то онлайн-юрист, агромаркетолог, сіті-фермер, тощо.

На щастя, друга вища освіта сьогодні доступна практично кожному. Так, Сумський національний аграрний університет пропонує широкий перелік актуальних спеціальностей. А різноманіття форм організації навчання (денна, заочна, дистанційна, індивідуальний графік) дозволить навчатися у зручний час, що дуже зручно для працюючих людей.

Друга хвиля вступної кампанії у СНАУ триватиме з 2 по 16 листопада. Щоб вступити до вишу необхідно звернутися до Приймальної комісії закладу з наступними документами:
• заява в паперовій формі (подається вступником особисто до приймальної комісії СНАУ);
• документ, що посвідчує особу та громадянство (паспорт та копії всіх сторінок з відмітками: перша сторінка, друга сторінка, сторінка реєстрації (прописка);
• свідоцтво про народження – для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство);
• довідка про присвоєння ідентифікаційного коду;
• оригінал документу про повну середню освіту з додатком, або диплом про першу вищу освіту з додатком;
• сертифікат ЗНО та ІНФОРМАЦІЙНУ КАРТКУ (роздруковується з особистої сторінки вступника за адресою testportal.gov.ua);
• приписне свідоцтво або військовий квиток;
• 4 кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
За роз’ясненнями щодо вступу можна звернутися за телефоном Приймальної комісії
+38 (050) 16-39-055 або ж написавши на офіційні сторінки Сумського НАУ в Instagram та Facebook.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: