СумБуд
SMR
метизная компания

Директор Сумської школи незаконно звинуватила у корупційних діях інспектора ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Суспільство | 12:08, 23.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

Під час планової перевірки комунальної установи Сумського спеціального навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа 1 ступеня – дошкільний навчальний заклад №37 «Зірочка» (на сьогодні – Сумська спеціальна початкова школа №31 Сумської міської ради) 28 жовтня 2019 року спеціаліста Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було повідомлено про відсутність довідок про проходження гігієнічного навчання двох працівників закладу, що є порушенням вимог законодавства.

В подальшому інспектору були надані довідки проходження такого навчання 23 жовтня 2019 року, що суперечить попередньо встановленим фактам та викликало обґрунтовану підозру щодо їх підроблення. Для об’єктивного з’ясування всіх обставин, Головне управління звернулося до ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», який повідомив, що працівники комунальної установи Сумського спеціального навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа 1 ступеня – дошкільний навчальний заклад №37 «Зірочка» не звертались для проходження гігієнічного навчання. Таким чином, інспектору Головного управління були надані довідки, які містили завідомо недостовірну інформацію.

Як вбачається з пояснень співробітників учбового закладу, наданих комісії з розслідування даного факту, створеної виконавчим комітетом Сумської міської ради, зазначені довідки були одержані за готівку у працівника ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України».

За фактом надання недостовірної інформації був складений протокол про виявлене порушення, на підставі якого була винесена постанова про накладення штрафу на навчальний дошкільний заклад №37 «Зірочка» у розмірі 20 865 грн. відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 65 та ст. 66 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я а благополуччя тварин». Слід зазначити, що факти надання недостовірної інформації під час перевірки були визнані директором освітнього закладу, оскільки нею був підписаний акт перевірки та протокол без зауважень.

Однак, з метою ухилення від відповідальності директор звернулась до суду з адміністративним позовом щодо скасування постанови про накладення штрафу. На сьогодні справа перебуває в апеляційному провадженні.

Враховуючи, що довідки про проходження гігієнічного навчання є офіційними документами та з метою протидії торгівлі підробленими документами, Головним управлінням було направлено заяву до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення під час перевірки вказаного освітнього закладу. Згідно повідомлення прокуратури за даними фактами відкрите кримінальне провадження згідно ст. 358 КК.

Крім того, з метою уникнення відповідальності, а також дискредитації Головного управління як органу державної влади, директор 09 вересня 2020 року звернулась на гарячу лінію Держпродспоживслужби з наклепницькою інформацією. Так, було повідомлено про вимагання неправомірної вигоди інспектором Головного управління під час перевірки, що не підтверджене жодними доказами. Після проведення перевірки, жодних фактів щодо корупційних дій інспектора Головного управління встановлено не було.

Дії директора щодо бездоказових звинувачень інспектора Головного управління у вимаганні неправомірної вимоги є аморальним проступком, скоєним керівником учбового закладу та свідчить про зухвале порушення трудової дисципліни.

З метою протидії поширення наклепницької інформації та вжиття заходів щодо притягнення до відповідальності винних осіб, відділ правового забезпечення Головного управління звернувся до Сумського міського голови щодо перевірки обґрунтованості звинувачень на адресу співробітників Головного управління з боку директора Сумської спеціальної початкової школи №31 Сумської міської ради та вирішення питання щодо притягнення її до дисциплінарної відповідальності. Для з’ясування обґрунтованості звинувачень Головним управлінням також було направлено звернення до органів нацполіції. Дані факти перевіряються поліцією в межах відкритого кримінального провадження згідно ст. 396 КК України.

Головне управління нагадує, що відповідно до ст. 26 Закону України «Про звернення громадян» подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: