СумБуд
метизная компания

Дискредитація керівника КП «Міськводоканал» – загроза стабільної роботи підприємства

Суспільство | 12:58, 21.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Останнім часом почастішали випадки оприлюднення інформації, яка дискредитує Анатолія Сагача, директора КП «Міськводоканал» Сумської міської ради.

Виходячи з досвіду інших водоканалів, коли починають паплюжити репутацію підприємства або директора, то це має  ознаки суто політичного замовлення, яке може призвести до дестабілізації роботи підприємства  та загроз якісного питного водопостачання міста.

«На мене, як публічну особу почався тиск. Ознаки політичного замовлення вже є. Впевнений, суд розвіє усі сумніви», – зазначив Анатолій Сагач.

Адвокат Михайло Іванченко: «Анатолій Сагач невинний і крапка. І найближчим часом ми це доведемо. Я лише прокоментую декілька позицій, а висновки зробіть самі. По порядку – епізод хабаря. Жодна особа, на які посилаються правоохоронці, не підтвердила цього факту. Наголошую – жодна. Більш того, обвинувачення не надало жодного належного доказу, що Анатолій Сагач взагалі був поінформований про цей факт. Ми говоримо не просто про брак в його діях складу злочину, а взагалі про відсутність події самого злочину. Наступне, що інкримінують податківці – халатність та збитки підприємству. Вдумайтеся в абсурдність ситуації – директора комунального підприємства притягують до відповідальності за те, що він сплатив податки та фінансові санкції до держбюджету. Повна нісенітниця. Кошти з бюджета міста Сум, яке є власником водоканалу, були направлені до держбюджету. В чому тут збиток?! За таким принципом можна називати злочинцями всіх посадовців, які направляють кошти з держбюджету на співфінансування об‘єктів в місті Суми?! Резюмую – Анатолій Сагач невинний і ми це незабаром доведемо. Від суду прохатимемо виключно виправдання за всіма підозрами».

Слід зазначити, що діяльність КП «Міськводоканал» є відкритою та прозорою перед громадою міста. Підприємство систематично звітує про свою господарську діяльність перед міським головою, структурними підрозділами Сумської міської ради, НКРЕКП, споживачами. Щорічно проводиться незалежний аудит фінансово-господарської діяльності, результати якого розміщуються на офіційному веб-сайті сумського водоканалу.

Підприємство неодноразово інформувало мешканців та міську владу про причини наявної заборгованості, через яку водоканал не має фінансової можливості вчасно і в повному обсязі розрахуватися за електроенергію та сплатити податки. Нагадаємо, що це тривалий збитковий тариф, наявність заборгованості держави перед підприємством з різниці в тарифах у сумі близько 50 млн грн,  борг населення за послуги – 49,6 млн грн, заборгованість АТ “Сумське НВО” перед КП “Міськводоканал”, яка становить  понад 18 млн грн тощо.

Із метою вирішення питання щодо оплати податкового боргу за минулі роки та недопущення його накопичення КП “Міськводоканал” Сумської міської ради неодноразово зверталося ГУ ДФС в Сумській області з заявами про розстрочення суми податкової заборгованості.

На жаль, державна фіскальна служба  не зацікавлена в наданні розстрочки та не йде на зустріч комунальному підприємству, що сприяє додатковому нарахуванню фіскальною службою штрафних санкцій (штрафу та пені). Проте водоканал по факту сплатив податковий борг у 2020 році.

КП «Міськводоканал» та його керівник працюють лише в правовому полі, і  впевнені, що суд розвіє усі сумніви.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: