ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Дитяча мастурбація, рання дорослість та виховання поваги до різностей: на що варто звертати увагу батькам?

 Поділитися

Поділитися в

Тема сексуальної освіти дітей є вкрай важливою, але часто лишається проігнорованою. Про важливість сексуального виховання, сексуальне насильство та про небезпеку порно контенту для дітей ми розповіли у матеріалі «Сексуальне виховання може врятувати від насилля та психологічних травм: інтерв’ю із сумським сексологом». Сьогодні ми продовжуємо цю актуальну тему, а саме розкажемо про ідеальну модель сексуальної освіти у школах, про виховання толерантності до різностей людей та дитячу мастурбацію. Консультує нас Анна Яковенко, психолог, психосоматолог, сексолог та керівник психологічного центру «Sensus».

Чи підтримуєте ви впровадження сексуальної освіти в школі?

Я вважаю, що це добрий шлях, але результат залежить від того, хто та як впроваджуватиме сексуальну освіту у школах. Якщо назначать стареньку Марію Іванівну, яка соромлячись чи критикуючи щось буде накладати свої травмуючі відбитки, то від цього буде лише гірше. Якщо ж буде вчитель біології, який розповість про анатомію, або вчитель валеології чи психолог, який є толерантним до різностей та зможе подати інформацію так, щоб дитина не соромилася свого тіла. Часто діти лякаються, коли дізнаються про те, як відбуваються пологи, або коли стають свідками статевого акту батьків, бо вони кричали.
В більшості європейських країн із п’яти років дітям розповідають про те, що статеві органи це такі ж частини тіла, як губи, руки чи ноги.
З теми сексу не потрібно робити щось надзвичайне, бо це наша потреба, приналежність до тієї чи іншої статі. У моїй практиці були клієнти з ЛГБТ спільноти, які розповідали, що вони себе усвідомлювали інакшими, а перші прояви тяги до своєї статі відчули у трирічному віці. Тобто це не було ніким нав’язано, це була генетична особливість. Один із моїх клієнтів казав, що він менше страждав би, якби раніше дізнався про дослідження, які показали гомосексуальну поведінку в усіх популяціях ссавців. А так він вважав себе хворим і на цьому підґрунті у нього була спроба суїциду.

Чи повинні саме батьки виховувати толерантність до представників ЛГБТ?

Це особиста справа кожної родини. Для когось це гидко, хворобливо й, звичайно, спочатку вони передадуть такі цінності своїм дітям. А потім дитина сама вирішить слідувати цим принципам чи ні. Добре якщо в родині взагалі є толерантність до будь-яких різностей, тоді дитині із будь-якими особливостями буде легше жити.

Моїй старшій доньці 10 років. Десь у 8 років, переглядаючи якусь програму типу 95-го кварталу, вона почула жарти про геїв, лесбіянок та проституток. І тоді вона запитала у мене про визначення цих слів. Бо жарти є, всі сміються, а вона не розуміє. На таких програмах у нас немає відміток 16+. Зазвичай теми ЛГБТ там висвітлюються негативно. Я пояснила доньці, як сама розумію, після чого вона у школі провела просвітницьку революцію, розповівши однокласникам значення слів, якими вони дражняться.

Якщо дитина не знаходить відповідь на якесь питання, вона починає надумувати, або вона зайде в інтернет, де може знайти не завжди адекватну інформацію. Тож краще батькам бути першоджерелом будь-якої інформації для дитини, щоб потім, коли вона побачить щось негативне, у неї вже був імунітет.

Що варто робити батькам, якщо помітили, що маленька дитина торкається себе в інтимних місцях?

Коли ми стикаємося із першими проявами мастурбації у дітей, то це ніщо інше, як вивчення свого тіла. Якщо не приділяти цьому надзвичайної уваги, то це відбувається природно. Дитина поцікавилася своїм тілом, дізналася, що відчуває під час торкання і тоді від цього процесу відпадає інтерес. Якщо ж на цьому загострити негативну увагу, а бувають випадки коли батьки б’ють по руках, кричать: «Будеш чіпати — пісюн відвалиться», то інтерес до мастурбації буде стимулюватися, бо це заборонено. Якщо ж це постійна неконтрольована мастурбація, дитина виснажує себе, то тут вже треба звертатися до психолога, невролога, бо це ознака невротичного стану у дитини, яка за допомогою мастурбації знімає напруження.

Мастурбація — явище, яке дозволяє пізнати своє тіло й у певному віці. Це нормально й може призвести до того, що підліток буде знати, як потім майбутньому партнеру розповісти про вподобання. Сексуальна енергія це ж не лише розрядка та оргазм, а й духовна енергія, якою можна творити дива.

Сьогодні підлітковий вік став «раннім», що це означає для батьків ?

Зараз підлітковий вік починається з 9-11 років. Важливо батькам не пропустити момент та вчасно поінформувати дитину. Я почала проводити тренінги для підлітків після одного трагічного випадку, коли мені привели дівчинку 12-и років. Після чергової консультації, коли дитина вже довірилася, вона розповіла, що на вихідних збирається втрачати цноту. Я спробувала її переконати, але все було безрезультатно, адже дівчинка вважала, що вона остання у класі залишилася цнотлива. Тоді я почала розповідати про контрацепцію, дістала презерватив та на підручних засобах показала як його використовувати, як переконати чоловіка у необхідністі цього. І коли мама забирала дівчинку, я повідомила про її наміри. Але мама мені не повірила. Через кілька місяців я зустріла цю жінку у місті, вона відводила погляд та після запитань про доньку зі сльозами на очах розповіла, що я мала рацію, і що нещодавно вона забрала доньку з аборту. Це трапилося лише тому, що мама не захотіла почути, що її донька вже виросла.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: