метизная компания

Електронна петиція по-сумськи, або ілюзія відкритості чиновників

Суспільство | 06:25, 3.05.2016
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Уже кілька місяців у сумчан з’явилася можливість користуватися онлайн-сервісом http://e-dem.in.ua/sumy, який би мав забезпечувати право громадян на колективне звернення шляхом подання «електронної петиції».

 

Згідно з правилами, кожен сумчанин подає звернення до громади, воно проходить модерацію, а після цього публікується для проведення голосування. Петиція, котра набрала 250 голосів не більше ніж за три місяці, надсилається компетентному в даній справі органу для отримання відповіді.

 

Проте через кілька тижнів нововведення почало показувати свої недоліки: за не зрозумілих причин модератори почали відхиляти петиції або і взагалі видаляти їх із бази даних.

 

Ось що сталося з пропозицією, котру подав до розгляду екс-мер Сум Генадій Мінаєв:

 

«На сайті єдиної системи місцевих петицій «Е-Dem.In.Ua» подав на розгляд петицію з вимогами до Сумської міської ради.

 

Після подачі минув уже тиждень. Як-то кажуть наші північно-східні сусіди – «ні атвєту, ні прівєту». Хоча на сайті за цей час було додано чотири нових петиції.

 

Більш того, петиція, яка була подана мною, не знаходиться навіть у розділі «Мої петиції / підписані мною». Тобто, запис взагалі був видалений з бази даних!»

 

Ще одна пропозиція сумчанина щодо звільнення заступника міського голови була відхилена з аргументацією: звільнення заступника – повноваження виключно голови Сумської міської ради.

 

 

Але ж і інші петиції, за які нині голосують на сайті – встановлення ліхтарів, будівництво дитячих майданчиків та позбавлення депутатів мандатів, – також повноваження певних органів влади. Сумчани мають право подати  пропозицію, яка буде розглянута владними структурами.

 

Тим більше на сайті зрозуміло сказано про всі табу щодо подання колективних звернень: «Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини».

 

Та найцікавіше в тому, що рішення модератора чи відповідь на такі петиції, їх ігнорування, видалення неможливо буде оскаржити в жодному суді.

 

«У Законі України «Про звернення громадян» вказано, що збір підписів на підтримку петиції здійснюється на офіційному веб-сайті органу влади або на сайті громадського об’єднання. Сайт же електронних петицій – не є офіційним для жодного органу місцевого самоврядування СМР, а також не належить жодному громадському об’єднанню, оскільки інформації щодо його назви у СМР немає. Застосувати будь-які санкції до чиновників неможливо, бо Єдина система місцевих петицій не функціонує у відповідності до чинного законодавства. Це, по суті, “фількина грамота”. Тому чиновника, який просто проігнорує петицію неможливо притягнути до будь-якої відповідальності, – говорить сумський юрист Дмитро Шестерньов. – Тому, схоже, що цей електронний сервіс став просто ще одним майданчиком для популізму політиків та своєрідним опіумом для сумчан».

 

З таким успіхом ми можемо публікувати петиції на сайті «The Sumy Post», але який сенс – самі розумієте.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: