метизная компания

Фермер на Сумщині через посуху втратив 30% урожаю

Суспільство | 11:45, 16.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Велика кількість опадів навесні та на початку літа і подальша посуха призвели до зменшення врожайності зернових на Сумщині. Наприклад, фермер Петро Постіл з Роменського району втратив 25 – 30% ранніх зернових. З кукурудзою ситуація буде ще гіршою, повідомляє SEEDS.

“Порівняно з показниками минулого року, ми недоотримали від 25% до 30% ранніх зернових – ріпаку, пшениці, ячменю. Не налився колос, зерно не налилось. За 14 років мого досвіду в цій галузі таких посушливих років ще не було. Все залежить від того буде дощ, чи його не буде. Ми брали кредити на техніку. Через неврожай є велика ймовірність, що не зможемо розрахуватися з кредиторами, тому вестимемо перемовини щодо пролонгування виплат”, – говорить власник аграрної фірми.

Причина зменшення урожайності – несприятлива погода.

“Наприкінці весни та на початку літа було достатньо опадів, тому вологи вистачало. Це призвело до того, що коренева система розвинулась не вглиб, а в сторони. Практично весь корінь сформувався близько до поверхні ґрунту. Потім було майже два місяці посухи, що негативно вплинуло на ріст зернових”, – розповідає агроном Ігор Панченко.

За словами Олександра Маслака, директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА, загалом у Сумській області урожайність зернових цього року на 10 – 12% нижча за показники 2020 року . Попри це, різниця у загальних обсягах виробництва незначна, оскільки площі під посівами дещо зросли. Урожай склав 1,15 млн тонн проти 1,2 млн тонн у 2020 році. Тому потреби області буде забезпечено на звичному рівні.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: