СумБуд
метизная компания

Фото та відеозйомка у громадських місцях: що варто знати сумчанам

Суспільство | 19:02, 26.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Юристи Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області інформують щодо правових аспектів фото та відеозйомки у громадських місцях.

Чинним законодавством передбачено, що людей не можна знімати на фото або відео без їхньої згоди – письмової чи усної залежно від обставин, за яких відбувається знімання.

Відкрита фото –відеозйомка у громадських (публічних) місцях є абсолютно законною, оскільки вважається, що присутні особи надали згоду на їхню зйомку або, якщо говорити юридичною мовою, їхня згода презюмується.

Публічними вважаються місця, де можуть бути присутні ті, хто не є членами сім’ї чи близькими знайомими; де людина не сподівається усамітнитися або якимось чином розкривати своє приватне життя з упевненістю, що цього ніхто не побачить. Це можуть бути вулиці, ринки, заклади громадського харчування, вокзали, аеропорти, різні відомства, організації охорони здоров’я, магазини тощо.

«Однак, якщо до вас хтось підійшов і заборонив його знімати, необхідно видалити фото цієї особи і кадри з її участю», – наголошують юристи.

Крім того, якщо особа надала згоду на її зйомку (усну, письмову або мовчазну), а потім передумала показувати частину зйомки за її участі, то фотограф зобов’язаний вирізати цю частину. При цьому, у фотографа виникає право відшкодувати збитки, завданні цією відмовою, – йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

Поширеним є питання щодо зйомки в магазинах. Тут є свої особливості.

«Як я зазначав, зйомка в громадському місці не заборонена, але будь-яка фіксація може бути обмежена/заборонена, якщо приміщення магазину – приватна власність (про заборону повинна попереджати вивіска). При цьому, якщо мова йде про фіксацію продажу неякісного товару, то заборонити зйомку не мають права. Також вам можуть перешкодити вести зйомку, якщо ви знімаєте працівників без їхньої згоди (виконання трудових обов’язків не є заходом публічного характеру). З тієї ж причини роботодавець, до речі, не може без повідомлення і дозволу (усного/письмового) вести зйомку на роботі», – роз’яснюють юристи.

Ілюстративне фото

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: