метизная компания

Газове питання: тариф для споживачів має знизитися вже у травні

Суспільство | 17:55, 25.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Уряд ініціював законодавчі зміни, завдяки яким українці платитимуть за блакитне паливо менше

З травня чекаємо здешевлення газу

Сьогодні хіба що лінивий не висловив свого обурення з приводу свавілля постачальників газу по відношенню до громадян України. Під час чергового засідання уряду Прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив стурбованість з приводу того, як державна компанія НАК «Нафтогаз України» поводиться з українським народом: усіма можливими засобами добивається підняття ціни послуги для споживача. Це можна навіть трактувати як шантаж. Чи може йтись про підвищення ціни на послугу, якщо кон’юнктура на ринку газу в Україні і в світі демонструє зниження його вартості?

Тому Уряд 3 квітня 2019 року прийняв Постанову №293, якою зобов’язав  Нафтогаз продавати газ населенню дешевше.

Уже з травня тариф на блакитне паливо повинен змінитися, а значить, скоро зміняться і цифри у платіжках. Відповідно до постанови, НАК «Нафтогаз України» має в обов’язковому порядку знизити ціни на газ для населення на 300 гривень, і ця ціна має падати далі – відповідно до світових тенденцій. Це справедливо: адже якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, люди теж не повинні платити за нього більше.

««Нафтогаз» має повідомити всім українцям, що ціна газу з 1 травня буде нижчою за 8,55 гривень/куб. м., – заявив Володимир Гройсман. – Мені набридло, як і мільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси. Рішення уряду мають виконуватися. Якщо цього не станеться, я ініціюю відставку глави правління «Нафтогазу» і прохатиму Уряд підтримати мою пропозицію».

Щоб захистити споживача

Як наслідок принципової позиції уряду, в понеділок 22 квітня “Нафтогаз” таки прийняв рішення про зменшення ціни на газ для побутових споживачів. Так, за дорученням Кабінету Міністрів НАК “Нафтогаз України” спільно з представниками уряду розроблено новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. кубометрів (кінцева роздрібна ціна).

Причому цей механізм передбачає такий підхід: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ №867 від 19.10.18 р., ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться все одно на тому ж рівні.

Крім того, у понеділок 22 квітня в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV Прем’єр-міністр наголосив, що Україна має позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшуючи власний видобуток газу.

Послідовні зміни

Газове питання постійно перебуває у полі зору уряду. Нагадаємо, коли наприкінці минулого року побутові споживачі без лічильників отримали платіжки з цифрами, нарахованими на підставі завищених норм споживання. Кабінет Міністрів схвалив рішення перевірити всі облгази в країні. Причому, голова уряду ще тоді висловився з приводу ситуації в газовій сфері досить різко: “Їх треба вжарити по перше число, бо монополісти вже сіли на голову і звісили ноги”.

30 січня 2019 року Кабмін прийняв Постанову, яка унеможливлює незаконні дії постачальників природного газу виставляти населенню без лічильників газу завищенні платіжки. Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки.

Ще одне важливе рішення Кабміну стосувалося того, щоб забезпечити стовідсотковий облік газу, а отже, унеможливити існуючу корупцію у газовій сфері. Наразі в Україні налічується понад мільйон домогосподарств без газових лічильників. Законодавством передбачено, що їх встановленням повинні займатися оператори газорозподільчих мереж. Причому – безплатно для громадян.

Ідею уряду щодо встановлення лічильників за кошти “Нафтогазу” підтримала НКРЕКП. За словами Володимира Гройсмана, Мінекономрозвитку у фінансовому плані НАК передбачить для цього відповідні кошти.

“Я вважаю, що це абсолютно справедливо. І тоді ми будемо точно знати, хто скільки виробляє газу, куди постачає і хто скільки споживає“, – зазначив Прем’єр-Міністр.

Таким чином, послідовні ініціативи уряду спрямовані на те, щоб зменшити кінцеве навантаження на вартість природного газу для побутових споживачів: на це й будемо сподіватися.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: