метизная компания

Головний лікар інфекційної лікарні попереджає сумчан про небезпечну хворобу

 Поділитися

Поділитися в

Андрій Сницар, головний лікар Сумської обласної інфекційної клінічної лікарні ім. Красовицького, звертає увагу сумчан на збільшення кількості хворих, які лихоманять, з ураженням нирок. Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці:

“Шановні сумчани (може, і в інших областях це є, не знаю).

Хотілося б націлити вас на появу в останні місяці значної кількості хворих, які лихоманять, з ураженням нирок. Вони в нашій клініці бувають круглий рік, включаючи лептоспіроз, але тут якось масово – відразу чоловік 15 за квітень-травень. Захворювання, в основному, закінчується видужанням, але підступно”, – застерігає лікар.

За його словами, підступність полягає в тому, що нирки в даному випадку особливо на себе не скаржаться. Це не ниркова колька, коли від болю б’єшся об стіну і мчиш в лікарню. Турбує тільки незрозуміла, без ознак ГРЗ (кашель, нежить, біль у горлі) температура, іноді досить висока – до 38-39. З боку ж нирок скарг практично ніяких, хіба що тягне трохи поперек (пацієнти думають, що «відлежали»). Може порушуватися зір. На тлі трьох-чотириденної лихоманки починає розвиватися ниркова недостатність. Головна ознака її – зниження кількості вироблюваної нирками сечі. Але хворі цього, як правило, не помічають, або не приділяють належної уваги, вважаючи, що сильно пітніють на тлі температури. Аналіз сечі малоінформаційний. Визначити ураження нирок можна за специфічними біохімічними тестами крові – креатиніну і сечовини.

“У домашніх же умовах допоможе розділений навпіл листок паперу – зліва кількість випитої рідини (включаючи супи), праворуч – виділеної (мочімся в банку, заміряємо, записуємо). Якщо підбитий за добу баланс не на користь правого боку (сечі менше, ніж випито) – бийте на сполох і їдьте в інфекційний стаціонар. Візьміть цей листочок”, – радить лікар.

Відтак, гостра ниркова недостатність підступна своїм потайним розвитком і небезпечна тим, що на пізніх стадіях не лікується. Іноді справа закінчується гемодіалізом (штучною ниркою), іноді – ще гірше. Чим раніше виявляємо – тим краще лікуємо і краще прогноз, пацієнт через днів десять уже може бути виписаний. Ще неприємність – такі захворювання нирок, вчасно не виявлені, перенесені на ногах і нібито пройшли (буває спонтанне поліпшення) поволі, поступово переходять в хронічний перебіг і, знову ж таки, призводять до ниркової недостатності та інвалідизації.

“Мета замітки – не посіяти паніку, а попередити. Ніякої епідемії невідомої хвороби немає. Просто вам в разі незрозумілої лихоманки без будь-яких інших симптомів треба міряти кількість сечі і, не затягуючи, їхати в лікарню. Щоб не пропустити ниркову недостатність”, – пояснює Андрій Сницар.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: