метизная компания

Горького чи Сапуна: знову постало питання з перейменуванням вулиці у Сумах

Суспільство | 16:36, 17.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

Вулицю імені Горького назвати ім’ям Семена Сапуна пропонують СОТ «Просвіта». Звертаються до Олександра Лисенка, міського голови від імені патріотичної громадськості міста Суми.

Свою пропозицію у зверненні обгрунтували тим, що Максим Горький жодного разу не був в Україні, заборонив свій літературний твір “Мать” перекладати українською мовою та активно прославляв в СРСР та за кордоном ГУЛАГИ та концтабори, називаючи їх найкращим способом перевиховання трудящих.

Натомість, вулицю пропонують назвати на честь українського патріота, нашого земляка, який був керівником товариства «Просвіта» та підпілля ОУН на Сумщині під час німецької окупації.

“Для сумчан буде великою честю, назвати вулицю Горького ім’ям Почесного громадянина міста Суми – Семена Сапуна, людини, яка пожертвувала своїм життям заради України”, – зазначається у зверненні СОТ “Просвіта”.

Фото: з мережі

Майже рік тому, 26 липня 2017 року, ми повідомляли про те, що на сесії Сумської міськради депутати підтримали депутатський запит про перейменування вулиці Горького. Його автор аргументував це тим, що жителі міста обурені, що попри проведену декомунізацію, до сих пір вулиці названі на честь оспівувачів більшовицького режиму.

Нагадуємо, на початку цього року назвати вулицю на честь Семена Сапуна вже пропонував сумчанин Микола Ткаченко.

20 лютого сумчани створили петицію про перейменування вулиці ім. Горького на вулицю ім. Толкіна – письменника світового масштабу. Але петицію не підписала необхідна кількість осіб.

Петиція щодо недоцільності перемейнування вулиці Горького набрала 276 підписів із 250 необхідних. Відповіддю міської влади 27 березня стало надання повноваження щодо проведення громадського обговорення, згідно з Розпорядженням управління архітектури та містобудування міської ради.

Засідання, під час якого обговорили пропозиції щодо змін назви вулиці Горького на нову відбулося 17 квітня. Звіт результатів показав, що 282 учасники обговорення підтримали залишити назву, проте 264 – залишились при думці повернути одну із історичних назв – Суджанська.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: