СумБуд
метизная компания

Громади Сумщини представили свої стратегії розвитку: визначені головні напрямки

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 30 жовтня, у Сумському центрі розвитку місцевого самоврядування презентували свої стратегії розвитку ще 4 громади Сумщини.

Йшлось про сильні і слабкі сторони об’єднаних територіальних громад, виходячи з яких і розроблялись найголовніші стратегічні цілі кожної із них, які дають помітний результат.

Зокрема, Дубов’язівська ОТГ зіткнулась із проблемою загальнодержавного значення – до них виявили бажання приєднатись два населені пункти із іншого району, а це село Чернеча Слобода і селище міського типу Терни. Проте, доєднання до уже існуючої громади населених пунктів із інших районів не існує – у законодавстві такий термін не визначений. 

“При оптимізації навчальних закладів врахований і своєчасний доїзд до шкіл та амбулаторії – ми побудували близько 6 кілометрів доріг, для цього було залучено 700 тисяч гривень із власного бюджету, інші – із державного та обласного. Оскільки жителі ведуть фермерські господарства, ми хочемо підтримувати сімейні ферми, міні-ферми, кооперації”, – зазначив Леонід Білик, заступник голови Дубов’язівської ОТГ.

Враховуючи активну роботу сільськогосподарських підприємств, у громаді планується створення кооперативів із переробки молока, м’яса, продуктів бджільництва, а також розвиватимуть рибне господарство. В агробізнес планують залучати інвестиції – наразі ведуться перемовини щодо залучення інвесторів до колишнього цукрового заводу. У громади є можливість придбання сміттєсортувальної лінії, що дасть змогу запровадити роздільний збір сміття. Також планують реалізувати проект “Дубов’язівський ярмарок”. А ще – відкрити міні-консервний завод.

Степанівська ОТГ планує стати бізнес-майданчиком для обласного центру, адже у громади є можливості на:

 • створення переробних підприємств, підприємства із сортування та часткової переробки сміття;
 • створення нових підприємств з переробки сільськогосподарської продукції та ремонту сільськогосподарської техніки;
 • створення медичного центру;
 • створення молодіжного спортивного центру;
 • відкриття центру дозвілля для молоді;
 • будівництво баз відпочинку;

Особливістю цієї громади є її земельне багатство – 9 тисяч гектарів сільськогосподарського призначення. Майже усі вони – орендовані. Громада третій рік впроваджує програму “Якісна питна вода” – створено майже 10 кілометрів нових водогонів за рік, хімічний склад питної води буде відслідковуватись.

Недригайлівська ОТГ сприятиме появі муніципальної поліції і формування концепції системи територіальної оборони, оскільки є загроза переходу в гарячу фазу замороженого конфлікту з РФ. У процесі реформуванні освітньої сфери реалізують проект “Нова українська школа”, створять молодіжний хаб. За планами – створення комлексного Центру безпеки громади, до якого входитиме медична служба, пожежна та поліція. Цікаво, що у громаді планується вирощування енергоефективних рослин. Ще однією можливістю є створення навчально-методичного центру допомоги територіальним громадам.

Кириківська ОТГ має можливості займатися розвитком кооперативного руху, садівництва, рибного господарства. У планах:

 • створення міні-асфальтного заводу;
 • створення підприємства з переробки молока;
 • створення пром-парку;
 • створення молочного кооперативу.

Зокрема, у громади є перспектива для створення міні-технопарку. Планується розробка і впровадження проекту “Безпечна громада”. Також розбудують велоінфраструктуру. 

Окрім цього, в усіх чотирьох громадах є однакові проблеми. Аби їх усунути, планується:

 1. запровадження електронних сервісів в роботі апараті управління;
 2. забезпеченість актуальною містобудівною документацією, такими як генеральні плани громади;
 3. розробка систем енергозбереження;
 4. модернізація систем водопостачання та водовідведення;
 5. встановлення сучасної системи вуличного освітлення у населених пунктах;
 6. встановлення відеоспостереження;
 7. облашування безпеки руху, будівництва та капітального ремонту доріг;
 8. модернізація закладів культури і сільських бібліотек.

Хоча й загальними проблемами залишаються “старіння” громади, трудова міграція та відтік молоді, у громадах планується забезпечення підтримки малого і середнього бізнесу.

Наталія Тарковська

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: