ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

ГУ Держпродспоживслужби у Сумській області: Суми не бояться повторення сміттєвого львівського сценарію

 Поділитися

Поділитися в

Вже кілька років поспіль вся Україна стоїть на вухах від ситуації зі сміттям у Львові – довгий час йому не могли знайти місця. Сумчани занепокоєні ситуацією у місті – сміття вивозять невчасно, майданчики не прибирають, полігони переповнені. Журналісти The Sumy Post поспілкувались із начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталієм Моісеєнком, який надав відповіді на всі хвилюючі питання

Пане Віталію, останнім часом, зокрема, багато ЗМІ, суспільство, громадськість говорять про тверді побутові відходи. Проте, не кожен до кінця розуміє, що вони в себе включають. Поясність, будь ласка, для читача, що все ж таки відноситься до твердих побутових відходів?

До твердих побутових відходів відносяться усі ті відходи, що ми з вами утворюємо у процесі життя і нашої з вами діяльності як у житлових, так і нежитлових будинках: тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі. Так, варто зазначити, що сюди не відносяться відходи, що з’являються на підприємствах. Крім цього, до твердих відходів відносяться залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції, що не можуть у подальшому використовуватися за  призначенням.

Зараз ми часто чуємо від містян, що сміття накопичується і його не прибирають вчасно, що призводить до неприємних запахів і виглядає неестетично. То чия відповідальність їх прибирати?

Це відповідальність органів місцевого самоврядування. Саме вони визначають суб’єктів господарської діяльності, що займаються збиранням, вивезенням та утилізацією ТПВ та інших відходів. Разом з цим, незалежно від форми власності та підпорядкування, у будь-якому разі мають дотримуватися Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць.

Скільки на Сумщині обслуговуючих організацій, що відповідають за вивіз сміття?

Такі організації є в кожному з міст обласного підпорядкування, в місті Суми вивіз сміття здійснюють 2 суб’єкти господарювання.

Наскільки якісно вони виконують свої обов’язки?

Впродовж останніх двох років фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області розглянули неодноразові звернення громадян – мешканців м. Суми, які стверджують і при цьому надають фото- і відео факти, що обслуговуючі організації порушують встановлені вимоги. І наша перевірка виявила, що майже 70% контейнерних майданчиків не відповідають вимогам. Зокрема, часто майданчики встановлюють дуже близько до будинків або ж дитячих майданчиків – цього взагалі не має бути і існують чітко встановлені норми розташування об’єктів один від одного. Також, одним із поширених порушень є відсутність водонепроникного покриття, зручних під’їзних шляхів, огорожі, навісу.

Опубліковано Виталієм Моисеенком Понеділок, 20 серпня 2018 р.

Нещодавно ви розповідали, що сміттєві баки мають митися підрядниками раз на 10 днів. Хто має за цим слідкувати? І чи виконуються ці дії взагалі?

Дійсно, кратність миття та дезінфекції визначена вищеназваними санітарними правилами не рідше 1 разу на 10 діб в теплий період року (середньодобова температура вище +5 0С) та 1 разу на місяць в інші пори року. Як засвідчили результати перевірок, ця норма законодавства в Сумах не дотримується. До речі включення до кошторису дезобробки контейнерів стало однією з провідних складових підвищення вартості послуг з вивезення ТПВ. У зв’язку з цим ми звертаємось постійно до міського голови Олександра Лисенка. Про реакцію на наші звернення стане відомо згодом.

А що робити з переповненими сміттєвими баками? Куди звертатися у разі несвоєчасного їх спустошення?

Звертатися до органів місцевого самоврядування, до інспекції з благоустрою. Якщо результату немає – направляти скарги до Держпродспоживслужби області.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, обувь и на улице

У зимовий і літній періоди з однаковою частотою має вивозитись сміття? Все ж таки влітку жарко і багато баштових, які створюють неприємні запахи.

Ця норма також визначена санітарними правилами. Під час зберігання побутових відходів у контейнерах має бути виключена можливість їх загнивання, розкладання, що створює неприємні запахи, розвіювання та розпилювання. Термін зберігання в холодний період року становить не більше, ніж три доби, а в теплий період року має бути забезпечене щоденне вивезення відходів.

Перевізник має також подбати і про те, щоб рідкі фракції не виливались з  транспортних засобів при перевезенні.

Стосовно перевезення великогабаритних і ремонтних відходів, то його необхідно проводити у міру їх утворення, але не рідше одного разу на тиждень.

Перевезення окремих складових побутових відходів, що не загнивають та не утворюють неприємних запахів, допускається здійснювати рідше, за графіками, узгодженими з виконавцем послуг з перевезення відходів та власником чи балансоутримувачем об’єктів благоустрою.

Скільки в області місць для збереження твердих побутових відходів?

В містах обласного підпорядкування Глухів, Шостка, Лебедин, Ромни, Конотоп, Охтирка, Суми та м. Білопілля, Буринь, Недригайлів здійснюється експлуатація полігонів ТПВ. Безпечність експлуатації вказаних полігонів контролюється лабораторними дослідженнями атмосферного повітря, ґрунту, води наглядових свердловин, а також вибірковими дослідженнями

Паспорти місць видалення відходів розроблені в Сумах, Лебедині, Глухові, Охтирці, Білопіллі, Бурині та Великій Писарівці.

Найбільш гостро стоїть питання утилізації ТПВ у Ромнах, так як полігон на території Пустовійтівської сільської ради Роменського району вичерпав свої потужності. За інформацією Роменської міської ради, в районі відсутні додаткові можливі варіанти вибору вільних земельних ділянок в Роменському районі для організації нового полігону.

Чи бояться на Сумщині повторення львівського сценарію?

На сьогодні так гостро, як у Львові, питання не стоїть.

Проте проблема поводження з відходами потребує впровадження нових сучасних технологій, які давно застосовуються в цивілізованому світі. Я маю на увазі утилізацію та переробку. В умовах зменшення земельних ресурсів, організація нових полігонів ТПВ не є раціональною і  свідчить про недбале відношення до земель. Адже навіть після рекультивації земельні ділянки колишніх полігонів залишаються колишніми полігонами. Тому надзвичайно  гостро постає питання сортування ТПВ, повторного використання відходів, будівництва сміттєпереробних заводів, про що Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області неодноразово наголошувало.

Раніше ми писали про гори сміття на території міста, про відмову одного із підрядника вивозити сміття та про те, що сумчани обурені якістю вивезення сміття.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: