СумБуд
метизная компания

ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області: інформація на упаковці молочних товарів вводила споживачів в оману

Суспільство | 17:54, 11.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

Хочеш дізнатися, що ти їси? Держава подбала про це – 6 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон України № 2639-VIII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Основний принцип Закону – не вводити в оману споживача.

“Інформація про харчовий продукт має бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача, особливо, якщо це стосується властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їхнього споживання для окремих груп алергіків. За це відповідає оператор ринку, і якщо ти, наприклад, реалізатор, то ти не маєш права змінювати інформацію про нього на власний розсуд”, – саме такі основні положення Закону.

Так, фахівці ГУ Дерпродспоживслужби в Сумській області завітали з позаплановою перевіркою до «Молочного магазину Стандарт» який розміщений на території «Ринку СКД» за адресою м. Суми, вул. СКД. Фахівці виявили, що даний оператор ринку отримував з підприємства виробника молоковмісний продукт, а на етикетках зазначав, що даний продукт виготовлений з молочної продукції, а саме: продукт молоковмісний сметанний з рослинними жирами 20% жиру реалізувався як «Сметана 20% Мала Рогань», продукт білково-жировий розсільний «Моцарела» реалізувався як сир «Моцарела», продукт сиро-глазурований молоковмісний 26% жиру з ваніліном як «сирок глазурований 26 % жиру з ваніліном», за аналогічним принципом реалізовувались і інші «молоковмісні» продукти.

Окрім цього, у цьому магазині було виявлено порушення правил гігієни, недотримання температурного режиму, що стало підставою для здійснення позапланового відбору зразків продукції. У результаті дослідження в акредитованій уповноваженій лабораторії було виявлено в деяких продуктах перевищення допустимих норм за мікробіологічними показниками.

Як результат – частина продукції була вилучена з реалізації, частина перемаркована, складено припис та оформлено 3 протоколи на вимогу ЗУ 2042: один, за зміну оператором ринку харчових продуктів інформації, що супроводжує харчовий продукт (ст. 65 п. 21 ); другий – реалізацію харчових продуктів, маркування яких не відповідає законодавству, …( ст.65 п.22 ); та за порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів, … ( ст. 65 п. 1). Загалом суб’єкта господарювання було притягнуто до відповідальності та накладено штраф на загальну суму близько 90 тис. грн.

На сьогоднішній день, вході здійснення перевірки, встановлено, що оператором ринку недоліки усунені та продукція маркується у відповідності до того, який товар продається.

Шановні споживачі, вразі якщо відбулось порушення, що спричинило шкоду Вашим правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю звертайтеся до Держпродспоживслужби (це можна зробити і онлайн, на цьому сайті, натиснувши на жовте віконце «Повідомлення про порушення» розташоване в лівому нижньому кутку). При цьому обов’язково зазначте власні прізвище ім’я та по батькові, свою адресу, адресу розташування оператора ринку (магазин, кафе, підприємство) та його назву ФОП, ТОВ, СЗАТ та ін.

Оператори ринку! Наголошуємо Вам про недопустимість змінювати інформацію на маркуванні яка зазначена виробником та вводити в оману споживача не даючи йому можливості зробити свідомий вибір при придбанні харчового продукту. Дане порушення тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі десяти мінімальних заробітних плат!!!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: