метизная компания

ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області нагадує про декларування підвищення цін на соціально значущі продукти

Суспільство | 08:19, 27.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

ГУ  Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє, що на період дії карантину постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» встановлено регулювання цін на основні продовольчі товари.

У таку групу товарів входять: круп гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого ґатунку, вермішель з борошна вищого сорту, молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, вода  мінеральна не газована, масло вершкове жирністю 72,5 відсотка.

Регулювання роздрібних цін на вказані продукти харчування здійснюється шляхом декларування зміни роздрібних цін. При цьому постановою передбачено, що підвищення роздрібної ціни до 5% допускається без декларування. На решту продовольчих товарів діють вільні та договірні ціни.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється в електронному вигляді шляхом подання суб’єктами господарювання відомостей до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт www.consumer.gov.ua де споживачі можуть ознайомитися зі змінами цін на основні продовольчі товари.

Проаналізувавши дані реєстру за період 18-25 лютого 2021 року встановлено, що по Сумській області було задекларовано підвищення роздрібних цін:

  •  ТОВ «АТБ» – на хліб житньо-пшеничний в асортименті, крупу гречану подріблену, яйце куряче категорії С1, птицю (тушку курячу);
  • ТОВ «Сільпо-фуд» – на борошно пшеничне імпортне, цукор-пісок та птицю (тушку курячу) на 8-9,8 відсотків. Від решти суб’єктів господарювання на ринку роздрібної торгівлі продовольчими товарами декларування відсутнє.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що реалізація товарів які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. До суб’єктів господарювання, які допустять зазначене порушення, застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення». Також громадяни (фізичні особи-підприємці) і посадові особи суб’єктів господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених статтею 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: