СумБуд
SMR
метизная компания

ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області виконує відеофіксацію під час перевірок

Суспільство | 14:58, 8.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

Одним з ефективних засобів недопущення зловживань та незаконних дій співробітників органів державного нагляду є фіксація процесу виконання службових завдань за допомогою відеозасобів. Особливо важливим цей елемент об’єктивності стає під час спірних чи, навіть, конфліктних ситуацій, коли суб’єкт господарювання чи представники громадськості починають сумніватися в законності дій державного інспектора.

Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відповідно до Заходів щодо запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 №803-р, та відповідно до відомчого наказу від 20.12.2017 №1207 «Про впровадження процедури відеофіксації» запроваджено відеофіксацію заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності (контролю).

Зазначена процедура відеофіксації здійснюється за допомогою нагрудних відеореєстраторів.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що пунктом 8 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що орган державного нагляду має право фіксувати процес здійснення планового або позапланового заходу державного нагляду (рівно як і суб’єкт господарювання), тому окремого дозволу на проведення такої відеофіксації при проведенні контрольних заходів, регламентованих цим законом, особа, уповноважена на їх здійснення, не потребує.

Відеофіксація заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності спрямована на підвищення рівня об’єктивності, прозорості, неупередженості співробітників Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, а також в певній мірі стає «запобіжником» від неправомірних дій з їхнього боку. Водночас, вона повинна також дисциплінувати й самого суб’єкта господарювання.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області закликає суб’єктів господарювання бути уважними та не піддаватися хибним консультаціям, а навпаки, сприяти цим нововведенням, адже лише у взаємодії та тісній співпраці Держпродспоживслужби та суб’єктів підприємницької діяльності можливе подолання негативних процесів, які можуть мати місце під час заходів державного нагляду.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: