СумБуд
метизная компания

ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області виявили порушення норм карантину на ринку у Лебедині: відкрили кримінальне провадження

Суспільство | 13:53, 22.05.2020
 Поділитися

Поділитися в

Відповідно до Постанови КМУ від 11.03.2020 №211 «Про запобіганню поширенню на території України коронавірусу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території України запроваджено карантин та встановлено ряд обмежень щодо діяльності суб’єктів господарювання, на яких покладено обов’язок неухильного дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

У березні – квітні 2020 року спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області (далі – Головне управління) проведено санітарно – епідеміологічні обстеження ПО «Лебединський ринок», в ході яких були виявлені порушення дотримання санітарних та протиепідемічних заходів, що передбачені чинним законодавством. В зв’язку із зазначеним, директором ПО «Лебединський ринок» було прийнято рішення про тимчасове зупинення його роботи.

Відповідно до ч. 3 статті 24 та ч. 4 статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування”, статті 5, 11, 29 – 31 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” на Лебединського міського голову покладені обов¢язки щодо організації дотримання санітарних та протиепідемічних вимог та обмежень, що встановлені постановою КМУ №211 від 11.03.2020 на відповідній території.

У квітні 2020 року у зв’язку із тимчасовим зупиненням роботи ПО «Лебединський ринок», біля його входу організовано мітинг невдоволених підприємців за участю великої кількості людей, в якому брав активну участь Лебединський міський голова Бакликов О.М., який замість вжиття заходів спрямованих на усунення порушень, підбурював їх до подальшого порушення умов запровадженого карантину. При чому, проведення даного мітингу знімалось на відео посадовими особами Лебединського міської ради, які в подальшому розмістили його на сайті органу місцевого самоврядування, що є на нашу думку елементом політичного піару.

Відповідно до наказу МОЗ України від 25.02.2020 № 521 коронавірус (COVID-19) віднесений до переліку особливо небезпечних інфекційних хвороб, та який має здатність масо­во поширюватися серед населення на відповідній території за короткий проміжок часу.

Постановою КМУ від 11.03.2020 року №211 «Про запобіганню поширенню на території України коронавірусу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території України запроваджений карантин та встановлено заборону на проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб.

У зв’язку з тим, що Лебединським міським головою не було вжито жодних заходів та замість припинення масового мітингу біля ПО «Лебединський ринок» за участю великої кількості людей, він активно підбурював їх до подальшого порушення умов запровадженого карантину, Головним управлінням подано заяву про вчинення кримінального правопорушення Лебединським міським головою до ГУНП в Сумській області.

За даним фактом, 14.04.2020 року Лебединським ВП Сумського РВП ГУНП в Сумській області, за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, відносно Лебединського міського голови відкрито кримінальне провадження згідно статті 325 КК України та розпочато досудове розслідування.

Однак 18 квітня 2020 року, вже через 4 дні після початку досудового розслідування, слідчим Лебединського відділу поліції була винесена постанова про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, а саме встановлена відсутність складу вищевказаного кримінального правопорушення в діях службових осіб Лебединської міської ради, що свідчить про вплив на слідство з боку місцевої Лебединської влади.

Відділом правового забезпечення Головного управління оскаржена відповідна постанова до Лебединського районного суду, який ухвалою від 12.05.2020 скасував постанову про закриття кримінального провадження у зв¢язку з її незаконністю. На даний час досудове слідство по даному кримінальному провадженню триває.

Головне управління попереджає, що недотримання карантинних обмежень, встановлених постановою КМУ, є підставою для притягнення винних осіб до кримінальної та адміністративної відповідальності.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: