метизная компания

ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області зобов’язало підприємця сплатити штраф за продаж риби з кишковою паличкою

Суспільство | 12:01, 26.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Апеляційний суд визнав правомірним застосування штрафу до суб’єкта господарювання за реалізацію харчових продуктів в яких була виявлена кишкова паличка

Спеціалістами Шосткинського міськрайонного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було проведено позапланову перевірку ФОП Маяровська М.А., що здійснює реалізацію харчових продуктів на ринку в м. Шостка. В ході перевірки були виявлені суттєві порушення діючого законодавства, зокрема виявлено ряд порушень гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами, що створювали загрозу життю та здоров’ю громадян, а саме торгівельний кіоск знаходиться в неналежному санітарному стані, порушується товарне сусідство при зберіганні харчових продуктів та температурні режими (в одній холодильній вітрині зберігається морожена та солена риба); відсутні термометри в холодильній вітрині для зберігання м?яса птиці, в морозильній камері для зберігання напівфабрикатів в холодильній вітрині для зберігання риби соленої; облік температурних режимів не ведеться; не на всю продукцію є документація не ведеться ефективна боротьба зі шкідниками, не забезпечується належний захист харчових продуктів від забруднення на всіх стадіях їх обігу.

В ході перевірки також були відібрані зразки продукції: оселедці та бички свіжоморожені, які були направлені для проведення експертизи до випробувальної лабораторії Сумської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби в Сумській області. За результатами досліджень у відібраних зразках була виявлена кишкова паличка (БГКП коліформи) та шкідливі анаеробні бактерії (КМАФАнМ), що свідчить про те, що виявлені порушення створювали реальну загрозу життю та здоров?ю громадян, які могли споживати відповідну продукцію.

На підставі матеріалів перевірки щодо зазначеного суб’єкта господарювання та складеного протоколу, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області було винесено постанову про застосування штрафу в розмірі 22 338 гривень.

Не погодившись з даною постановою суб’єкт господарювання оскаржив наказ на проведення позапланової перевірки та постанову про застосування штрафних санкцій до Сумського окружного адміністративного суду, залучивши до розгляду даної справи адвоката. Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 18.12.2018 року в задоволенні позовних вимог було відмовлено. Не погодившись з рішенням суду, суб?єкт господарювання оскаржив його до другого апеляційного адміністративного суду.

В ході судового розгляду в апеляційному суді Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській област було доведено законність проведеної перевірки та застосованих штрафних санкцій, тому постановою другого апеляційного адміністративного суду від 02.05.2019 року в задоволенні апеляційної скарги суб?єкту господарювання було відмовлено.

На даний час вживаються заходи для примусового стягнення застосованого штрафу через органи державної виконавчої служби.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області закликає небайдужих громадян при виявленні порушень у сфері безпечності харчових продуктів звертатися зі скаргами до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: