метизная компания

Хто має право отримувати субсидії у Сумах?

Суспільство | 19:04, 13.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

З 1 травня 2018 року змінилися умови щодо надання субсидій. Хто має право на державну підтримку, сьогодні пояснила Ірина Лапренко, заступник директора Департаменту соціального захисту населення СМР, начальник управління державної соціальної допомоги СМР.

З 2015 року було впроваджено спрощений механізм надання житлової субсидії. Для її призначення потрібно було надати лише заяву та декларацію про доходи. Тому кількість бажаючих зекономити значно зросла. І вже у січні поточного року 2518 сумських сімей отримали субсидію.

Станом на кінець травня 2018 року до Департаменту соціального захисту звернулось близько 50 тисяч громадян щодо зміни порядку приймання заяв. Відтепер автоматичний перерахунок субсидії не передбачено для родин, у яких фактично проживають незареєстровані особи; сімей, склад яких змінився, та орендарів. Останні  мусять надати заяву, декларацію, договір оренди, термін якого не повинен бути менше, ніж термін призначення субсидії. Питання щодо нарахування соціальної допомоги сім’ям, склад яких змінився, залишається не вирішеним, внесення нових змін до Порядку планується в жовтні поточного року.

За новим Порядком отримувати субсидії не можуть повнолітні працездатні особи, які не мають мінімального заробітку, або які не сплачують загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом трьох місяців.  Сумчани, які  перебували за кордоном  більше 60 днів також можуть не розраховувати на надання житлової субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання, що підтверджується відповідними документами.

Не матимуть змоги зекономити на платі за комунальні послуги й ті особи, яким у цьому році пощастило зареєструвати покупку більше, ніж на 50 000 гривень, або придбати автівку, якій менше 5 років з дати випуску.

Також змінились і соціальні норми для непрацездатних непрацюючих осіб пенсійного віку. Для них на сьогодні житлова субсидія призначається лише на 48,87 м2, замість 75 м2.

Повернулась і обов’язкова плата. Жителі міста, яким призначено житлову субсидію забов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу, навіть, якщо на особовому рахунку є зекономлена субсидія.

Для отримання субсидії працездатному громадянину необхідно обов’язково офіційно працевлаштуватися, отримувати мінімальну заробітну плату, сплачувати податки не менше, ніж 2 місяці до подачі заяви.

Разом із тим Ірина Лагіренко наголосила, що громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Щодо змін та умов надання субсидії у 2019 році, наразі невідомо.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: