СумБуд
метизная компания

Id-карта: питання та відповіді

Суспільство | 13:09, 23.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Хоча id-карта впроваджується в Україні з січня 2016 року у населення виникають питання щодо використання цих документів та чи варто обмінювати вже звичний паспорт на пластикову карту. Тож журналісти The Sumy Post звернулися до начальника Управління державної міграційної служби України в Сумській області Дмитра Костєннікова за роз’ясненнями.

«На законодавчому рівні, з метою належної організації роботи органів та підрозділів Державної міграційної служби в даному напрямку роботи, забезпечення їх необхідними технічними засобами, підключення до відомчих інформаційних систем, уникнення ажіотажу та черг, передбачено поступовий обмін паспорта громадянина України зразка 1993 року на id – картку», – зазначає посадовець.

Наразі в обігу перебувають два види паспортного документа: паперовий (паспорт – книжечка зразка 1993 року) та id – картка (пластикова картка). На сьогоднішній день на Сумщині власниками нових паспортних документів стали близько 60 тисяч осіб.

Мешканцям Сумщини, щоб уникнути непорозумінь, варто знати,  що внутрішні паспортні документи нового зразка (пластикові) – це не закордонні паспорти. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон як оформлювався так і оформлюється у формі книжечки.

Але варто відзначити, що з 1 червня 2017 року між Україною та Туреччиною діє Угода про умови взаємних поїздок для громадян цих двох країн. Дана Угода передбачає взаємні поїздки громадян України та Турецької Республіки за внутрішніми паспортами (ID-картками).

Перехід на внутрішні документи нового зразка  – поступовий і звертатися для подачі заяви на оформлення id – картки необхідно лише у випадку наявних підстав для обміну.

Враховуючи питання, які найчастіше задають фахівцям служби, можна відзначити наступне:

  • обидва документи (паспорт – книжечка) та id – картка (пластикова картка) на сьогоднішній день є такими, що підтверджує особу і громадянство України його власника;
  • обидва є чинними;
  • обов’язкового обміну документа наразі не передбачено;
  • обміну підлягає документ у разі зміни персональних даних особи (наприклад, зміна прізвища після укладання шлюбу), втрати документа, його викраденні чи пошкодженні;
  • при досягненні 25-ти/45-ти річного віку (паспорт нового зразка оформлюється за бажанням особи), доступною паралельно залишається послуга вклеювання фотокартки при досягненні відповідного віку;
  • паспорт громадянина України нового зразка наразі отримають всі, хто документується паспортним документом вперше.

У разі необхідності, звертатися з питання оформлення паспорта громадянина України нового зразка слід до територіального підрозділу міграційної служби, що функціонують у кожному районному центрі нашої області за місцем реєстрації особи https://dmsu.gov.ua/sumy/pidrozdily.html. Для тих хто вже має id – картку, в подальшому, у разі необхідності, документ можна обміняти, відновити (у разі втрати) не залежно від адреси реєстрації у будь-якому територіальному підрозділі міграційної служби на свій території України.

“Підсумовуючи, хотів би наголосити, що надання даної адміністративної послуги мешканцям Сумщини входить до переліку пріоритетних напрямків діяльності служби, рівень якості  обслуговування громадян з питань оформлення паспорта громадянина України  контролюємо щоденно”, – підсумував Дмитро Костєнніков.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: