СумБуд
метизная компания

ІФА-тест на коронавірус в Сумах: як протестуватися та скільки це коштує?

 Поділитися

Поділитися в

Цьогорічний вир подій змушує поглиблюватися у теми, які раніше здавалися надскладними, або ж просто не турбували. Піклування про особисте здоров’я замерло на першій сходинці у пріоритетах людини, тож і тема медицини вимагає певної уваги та стає найактуальнішою. Захворюваність на COVID-19 у країні дійшла до позначки у 1109 випадків за добу. Тож тема вимагає великої відповідальності громадян.

Вже всі, мабуть, розібралися, що таке вірус, як він подорожує від людини до людини та як його виявити й знищити, не завдавши шкоди організму. Тож час засвоїти нову інформацію. Близько місяця в Україні проводяться дослідження під назвою ІФА-тести. В Сумах же почали трохи пізніше. Цей метод призначений виявити в організмі людини збудника коронавірусної інфекції. Він вже позитивно зарекомендував себе у скринінг-тестуванні осіб з груп ризику, зокрема медичних та соціальних працівників.

На Сумщині метод тільки починає набирати обертів. Тож в інтерв’ю з Іриною Троцькою, головним експертом з інфекційних хвороб області ви дізнаєтеся, навіщо проводиться ІФА-тест, кого тестують першочергово й безкоштовно та як потрапити на діагностику.

Які тести наявні у Медичному клінічному центрі інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького?
Наша лікарня одна з перших почала тестувати громадян на антитіла SARS-CoV-2 до збудника COVID-19. Зараз у нас наявні тести на визначення імуноглобуліну M та G. Імуноглобулін M – це ті антитіла, які є в організмі пацієнта з 5-6 дня хвороби. Антитіла М свідчать про гострий період хвороби. Коли вже йде процес видужування пацієнта, тоді вже з’являються антитіла G. На сьогодні таке дослідження проводиться у 14 медичних закладах області, з яких 10- комунальні, та 4-приватні.
Як відбувається діагностика на антитіла?
У пацієнта відбирається кров із вени, після чого направляється на дослідження у лабораторію. Потім протягом 1-5 днів пацієнт дізнається про результат.
Чи мають попит тестування?
На сьогодні в області проведено близько 10 тисяч аналізів. Із них близько 100 – позитивні. В останні дні метод дослідження набирає обертів. За останній тиждень проведено близько трьох тисяч аналізів.
Які категорії людей тестують першочергово?
Відповідно до наказу МОЗ, обстеженню на імуноглобулін M та G підлягають громадяни, які працюють безпосередньо з хворими на коронавірусну інфекцію, у тому числі й патологоанатоми, судові медики, провізори, а також працівники поліції, Нацгвардії, прикордонники. Крім цього, обстежуються пацієнти, які направляються на планову госпіталізацію.
Якщо ж особа не належить до цих категорій, тестування платне? У вашому медичному центрі можна скористатися такою послугою?
Так. Є випадки, коли керівництво просить співробітників зробити аналіз на антитіла. Або ж якщо людина від’їжджає закордон. У таких, та інших випадках не передбачених наказом МОЗ, аналіз сплачує пацієнт. У нашому медичному центрі надається така послуга. Визначені дві точки, де можна відібрати кров на антитіла. Перша — гепатологічне відділення, друга — на Привокзальній, в анонімному кабінеті шкірвендиспансеру. Зазначу, відвідувати територію лікарні безпечно. Хворі на COVID-19 перебувають у закритих палатах.
На сайті Медичного клінічного центру інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького можна знайти прейскурант на дослідження.
На останок, чи у достатній кількості нині проводять тестування на коронавірус в Сумах?
Бажано прискорити процес впровадження методу, бо ще не всі заклади охорони здоров’я впровадили його у себе. Та все ж я бачу позитив, адже ми значно збільшили обсяг цих досліджень.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: