метизная компания

ПАТ “Сумиобленерго” – на шляху до технічного переоснащення

Суспільство | 13:03, 11.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

Із 2014 по 2017 роки інвестиції в розвиток енергетики Сумщини сягнули понад 406 мільйонів гривень.

Щороку левова частка коштів, передбачених інвестиційними програмами ПАТ “Сумиобленерго”, спрямована на будівництво, модернізацію та реконструкцію електричних мереж та обладнання. Значні ресурси напрявляються також на заходи зі зниження нетехнологічних витрат електричної енергії, впровадження й розвиток автоматизованих систем диспетчерсько-технологічного керування (АСДТК) та інформаційних технологій. Із року в рік ПАТ “Сумиобленерго” забезпечує 100-відсоткове виконання інвестиційних програм, затверджених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП).

У 2017 році в рамках інвестиційної програми ПАТ “Сумиобленерго” виконало ряд важливих робіт, направлених на покращення якості електропостачання споживачів Сумської області. Перш за все, було проведено реконструкцію ряду підстанцій. На ПС 110/6 кВ “Знамя” встановлено новий трансформатор 1Т,  потужністю 40 МВА, замість старого. Виконано заміну фундаменту під ним, маслопроводів, силових і контрольних кабелів, проведена адаптація ошиновки 110 кВ та 6 кВ до нового силового трансформатора.

На ПС 110/6 кВ “Вузлова” замість застарілих встановили два силові трансформатори, потужністю по 16 МВА кожен.

Також у минулому році на підстанціях 35/10  кВ “Штепівка” та “Бугрувате” замінили два силові трансформатори на нові, потужністю по 1,6 МВА кожен.

Це підвищило надійність електропостачання споживачів, які заживлені від цих підстанцій. Так від ПС 110/6 “Знамя” – це велика частина мікрорайону по вул. Курській у місті Суми, в тому числі – заводи “Технологія”, “Гуалапак Україна” ; від ПС 110/6 кВ “Вузлова” – фармацевтичний і машинобудівельний заводи та інші промислові об’єкти, що розташовані на околиці обласного центру. Від ПС 35/10  кВ  “Штепівка” – споживачі с. Штепівки та прилеглих сіл (Верхосулки, Ольшани, Руди та ін.), а від ПС 35/10  кВ “Бугрувате” – споживачі с. Бугруватого та прилеглих сіл (Високого, Сонячного, Іллічівки та ін),

ПАТ “Сумиобленерго” також здійснило реконструкцію ПЛ-35 кВ “Кролевець-Локня”, довжиною 15,987 км. Об’єкт для реконструкції був обраний не випадково, адже ця повітряна лінія побудована та введена в експлуатацію ще в 1968 році. Після обстеження було прийнято рішення, що вона  підлягає реконструкції в зв’язку з незадовільним технічним станом.У рамках проведення робіт фахівці встановили металеві та залізобетонні анкерно-кутові опори, а також  проміжні залізобетонні опори. Для захисту від перенапруги на підходах до підстанцій “Кролевець” і “Локня” підвішено грозозахисний трос.

Реконструйовано кабельну лінію КЛ-10кВ довжиною 1,058 км по вулицях Вахрамеєва та Горького в місті Ромни.

Минулоріч також здійснено реконструкцію ПЛ-0,4 кВ, загальною довжиною 8,754 км, у селах Мартинівці та Білці Тростянецького району, а також двох ліній у місті Путивль: там виконали заміну голого алюмінієвого проводу на самоутримний ізольований провід (СІП) і встановили нові стійки.     Лінії, що були реконструйовані,  експлуатувалися з 1950-70-х років. Тому саме їх включили до плану реконструкції в 2017 році. Адже тривала експлуатація ЛЕП призводить до зниження параметрів якості електричної енергії,  електробезпеки при експлуатації та потребує значних матеріальних витрат на виконання ремонтно-відновлювальних робіт при аварійних вимкненнях. Проект реконструкції ПЛ 0,4 кВ передбачав повну заміну неізольованих проводів на СІП, який має більшу надійність, тому експлуатаційні витрати на повітряні лінії, які виконані з нього,  значно менші.

Крім цього, фахівцями виконано проектні роботи для подальшого технічного переоснащення трьох ПС 110 кВ та трьох ПС 35 кВ, проведено коригування існуючої схеми перспективного розвитку електричних мереж 35-110 кВ ПАТ “Сумиобленерго” на 2006-2016 р.р. з продовженням її дії до 2027 року,

У 2017 році спеціалісти Товариства провели ряд заходів для покращення обліку електричної енергії в Сумській області:  встановили 11 633 однофазних багатотарифних лічильники, 482 – трифазних і 50 лічильників трансформаторного типу, а також контролери збору даних і GSM модеми. Крім цього, ПАТ “Сумиобленерго” закупило еталонне обладнання для перевірки правильної роботи засобів обліку електроенергії – 10 зразкових лічильників “CheckMeter 2.3*”, процесор обчислення помилки та інше обладнання для покращення обліку електроенергії.

Загалом інвестиційна програма ПАТ “Сумиобленерго” в 2017 році склала 137 172 000 гривень, а в 2018 році – ця сума виросла до 211 984 800 гривень (з ПДВ). НКРЕКП затвердила інвестиційну програму на цей рік наприкінці червня й робота над її реалізацією вже ведеться. Інформація щодо виконання ІП доступна на нашому сайті в розділі “Товариство”.

Уся діяльність ПАТ “Сумиобленерго” направлена на забезпечення якісного електропостачання кожного споживача, що досягається шляхом вчасного виконання інвестиційних програм, планів капітальних і поточних ремонтів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Реклама

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: