метизная компания

Карпенко і КО проти Степанівської громади: чергову сесію перенесено

Суспільство | 13:25, 20.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Відповідальні зібралися, байдужі ж систематично саботують роботу Степанівської селищної ради. Лише 8 з 22 депутатів, яким не байдуже існування громади, зібралися у сесійній залі 18 серпня, щоб нарешті приступити до розгляду вкрай важливих питань громади, але їм знову кидають палиці у колеса ті, хто мав би працювати для створення гарних умов життя односельців. Левова частина депутатів під головуванням Сергія Карпенка ігнорує пленарне засідання вже вдруге, зриваючи розгляд рішень щодо соціального захисту населення, медицини, освіти, землі та інших питань. 

«Судячи з реєстрації депутатів, сесія знову не відбудеться, бо немає більшості депутатів. Група депутатів, вони називають себе «Зміни на краще», перед початком сесії надіслали лист з вимогами, які мають бути виконані для того, аби вони завітали на сесію. Серед їхніх вимог: звіт голови Степанівської селищної ради, звіт голови Косівщинського старостату. Ми не боїмося розповісти про результати 8-ми відпрацьованих місяців. Але питання, які ми виносимо для розвитку нашої громади, знову залишаються нерозглянутими», говорить голова Степанівської громади Володимир Лукаш.

Серед питань, розгляд яких переноситься на невизначений термін, є життєвоважливі: централізовані заходи з лікування хворих, первинна медична допомога населенню, соціальний захист населення. Дорослі та діти, які хворіють на цукровий та нецукровий діабет, очікують на інсулін десмопресин. Хворі з нирковою недостатністю очікують допомогу на лікування та проїзд для проведення процедури гемодіаліз. Степанівські ФАПи очікують туберкулін, медичні вироби та реактиви для надання медичної допомоги мешканцям селища. Для когось затягування процесу із прийняттям рішень може коштувати життя. 

«До мене звертаються люди, які не можуть отримати допомогу на лікування, серед яких онкохворі, діабетики та різні люди. Мешканці наші не можуть отримати 116 тисяч допомоги на лікування цукрового діабету. Це як виходить, люди почекають? Інсулін почекає?! Люди повинні розуміти, що окрім доріг, статуту, обрання секретаря є набагато важливіші питання, від яких на сьогодні може залежати життя людей», обурено звертається до депутатів Юлія Мальцева, депутат селищної ради.

А поки селищний голова й свідомі депутати під час зірваної сесії обговорюють із громадою проблемні питання та шляхи їх вирішення, депутатська група «Зміни на краще» у Фейсбуці анонсує проведення своєї сесії, на яку виносить питання, які й так є у порядку денному 11-ї сесії селищної ради.

До слова, сесію селищної ради має право скликати лише голова, але частина депутатського складу живе за власним сценарієм, не підвладним закону про місцеве самоврядування, а можливо, ініціатор створення депгрупи «Зміни на краще» Сергій Карпенко все ще має амбіції зайняти крісло селищного голови.

Не без участі депутатської групи Карпенка нерозглянутими залишаються й земельні питання. Як ми вже повідомляли, представники вищевказаної депутатської групи встигли подати заяви і отримати земельні ділянки до того, як почали саботувати проведення сесії й розгляд земельних питань.

«Депутати у повному складі не збираються, блокують роботу селищної ради. Від громади вже надходять пропозиції складати акти на тих депутатів, які не приходять на сесії. Документи щодо затвердження проєкту відведення земельної ділянки на Твердого С.О. на сьогодні не розглянуті, хоча документи сформовані, кадастровий номер вже є», розповідає Андрій Голицький, представник Твердого С.О.

Думка громади про необхідність притягнення депутатів до відповідальності слушна, адже брати участь в засіданнях комісій та пленарних засіданнях сесій селищної ради є виключним обов’язком кожного депутата селищної ради згідно із Регламентом селищної ради та статтею 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Ігнорування виконання цього обов’язку, є підставою для відкликання такого депутата своїми виборцями. 

Володимир Лукаш повідомив дату проведення наступної сесії Степанівської селищної ради – 25 серпня. Питання на порядку денному залишаються незмінними. Тим часом очільник громади наголосив на необхідності проведення зборів громади й ініціюватиме їх найближчим часом.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: