метизная компания

Картину відомого художника, яка безслідно зникла багато років тому із Сумщини, вдалося повернути назад

Суспільство | 19:51, 22.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

За цікавим збігом обставин до Всесвітнього Дня музеїв до Шостки повернулася картина-мандрівниця. Полотно 1983 року, на якому зображене зібрання парткому, кисті відомого художника Сергія Бочарова, відтепер зберігатиметься у краєзнавчому музеї. При розвалі «Свеми» її було вивезено до столиці, а деякий час тому її вдалося випадково знайти і повернути додому. Цікаво, що картина зі “Свеми” повернулася до Шостки у ювілейний рік для підприємства, що вже не існує, передає shostkanews.city.

Цьогоріч виповнюється 90-річчя з дня заснування «Свеми». Наразі цього масштабного підприємства вже не має. Проте деякі цікаві та історичні речі  зберігаються у краєзнавчому музеї. А нещодавно ще й вдалося повернути картину, яка колись була предметом інтер’єру «Свеми». У краєзнавчому музеї зазначають: це неабияка подія.

“Картина “випала” з нашого поля зору. Хоча вона зберігалася на складах – її вивезли з Шостки. Мені дуже приємно, що завдяки багатьом людям ця картина була повернута до Шосткинського музею. Це знаменний факт того, що ми не тільки можемо втрачати нашу спадщину, але й ми можемо повертати її”, – сказав старший науковий співробітник Шосткинського краєзнавчого музею Микола Кокшайкін.

Картина намальована у 1983 році. Пензля відомого художника Сергія Бочарова. На ній зображене зібрання парткому. Тоді саме під час таких зібрань розглядалося чимало питань соціальної сфери. Участь у цьому брав і директор “Свеми” пан Кісліцин. Адже на підприємстві працювало 15 тисяч осіб.

На картині – і екс-очільник Шостки Сергій Надєл. Він каже: багатьох людей, які стали героями роботи, уже немає. Він згадує минуле та роль у розбудові міста цих авторитетних постатей, зокрема і себе. Адже на картині зображені партійна та профспілкова адміністрації. “Кожен член парткому був закріплений за тим чи іншим виробництвом. А виробництво виконувало роботи. Ось особисто я займався селом Коротченкове – зараз це Погребки”, – говорить Сергій Надєл.

Увіковічнений на цьому полотні заступник генерального директора “Свеми” (1985-1995 рр.) Сергій Пилипенко. “Напрямок був єдиним – щоб “Свема” випускала якісну продукцію і, щоб в соціальному плані було все в порядку”, – говорить Сергій Пилипенко.

Наразі в якості експонатів у краєзнавчому музеї зберігаються зразки продукції, які випускались на «Свемі». Поряд із ними почесне місце тепер займатиме віднайдена картина авторства Сергія Бочарова, який працює в жанрі портрета. Він створив із натури серію портретів радянських та іноземних політичних і громадських діячів, людей мистецтва: Володимира Висоцького, Джанні Версаче, Пакко Рабана, та інших. Як художник кіно брав участь у зйомці 18 фільмів, зокрема стрічки «Сталкер».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: