метизная компания

Кому і за яких умов може бути припинено постачання електроенергії?

Суспільство | 09:23, 7.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

У платіжках, які побутові споживачі отримали в травні, зявився додатковий інформаційний рядок про заборгованість, що обліковується за конкретними особовими рахунками. Це не попередження про припинення електропостачання. Про знеструмлення споживачів інформують окремим листом, у якому вказується конкретна дата відключення.  Хто і чому може залишитися без світла – пояснили фахівці ТОВ «ЕНЕРА СУМИ».

ІНІЦІАТОРИ ВІДКЛЮЧЕННЯ І ПІДСТАВИ ДЛЯ ПРИПИНЕННЯ ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Порядок припинення і відновлення постачання електричної енергії регламентують Правила роздрібного ринку електроенергії. Документ передбачає, що відключення від електропостачання можуть ініціювати: електропостачальник, споживач (власник електроустановки) та оператор системи розподілу.

Постачальник електроенергії може припинити електропостачання споживачу, якщо він не розраховується за використану електроенергію, відмовляється надати доступ до лічильників, що знаходяться на його території або відсутній договір із постачальником.

Оператор системи розподілу може припинити електропостачання у разі:

– відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача або договору на обслуговування електроустановок (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади);

– заборгованості за надані послуги з розподілу електричної енергії;

– недопущення працівників оператора системи розподілу до електроустановок споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв’язку, які забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача;

– несплати вартості необлікованої електричної енергії, визначеної відповідно до законодавства (за умови прийняття судом рішення на користь оператора системи розподілу);

– невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади;

– закінчення терміну дії договору, розірвання або неукладення договору між споживачем та оператором системи;

– закінчення терміну дії договору між споживачем і постачальником «останньої надії» (за умови неукладення споживачем договору з іншим електропостачальником);

– порушення споживачем Правил охорони електричних мереж.

Інфографіка 1

Електроживлення електроустановки може бути припинено оператором системи розподілу за заявою власника цієї електроустановки після оплати власником цієї електроустановки оператору системи розподілу послуги з відключення.

Інфографіка 2

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО ПРИПИНЕННЯ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Попередження про припинення електропостачання надається споживачу:

– електропостачальником – не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня відключення;

– оператором системи розподілу – не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня відключення.

Про тимчасове припинення постачання електричної енергії для виконання планових робіт в електричних мережах оператор системи розподілу повідомляє споживачів через власний веб-сайт не пізніше ніж за 10 днів до дня його здійснення.

Підстави для припинення електропостачання оператором системи розподілу без попередження:

– виникнення аварійних ситуацій;

– самовільне підключення споживачем струмоприймачів поза лічильником;

– зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок оператора системи розподілу та інших споживачів.

Інфографіка 3

ВІДНОВЛЕННЯ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Для відновлення електропостачання споживач має погасити борг, а також відшкодувати витрати на здійснення робіт з припинення та відновлення електроживлення електроустановки споживача (повторне підключення).

Про усунення причин відключення ініціатор цієї процедури повідомляє оператора системи розподілу в день отримання такої інформації.

Інфографіка 4

Відновлення електроживлення здійснюється протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості.

Відновлення електроживлення електроустановки, яка була відключена за бажанням споживача, здійснюється за заявою власника цієї електроустановки протягом 5 робочих днів після оплати оператору системи розподілу послуги з підключення.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: