метизная компания

Кому війна, а кому політика: Депутати обурені бездіяльністю голови Степанівської громади

Суспільство | 09:00, 19.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

На думку депутатів Степанівської громади бездіяльність селищного голови Володимир ЛУКАША і затягування процесів з оформлення та допомоги захисникам можуть вартувати життя і безпеки країни у такий складний час.

«З 24 лютого наш голова взагалі зник на два тижні і не займався організацією захисту громади, всі клопоти щодо організації блокпостів, забезпечення нашої тероборони лягли на плечі наших мешканців. До 2 березня його взагалі не бачили на території нашої громади. А це, як ми знаємо, одні з найгарячіших днів у військовому протистояння на території нашого району»,- говорить депутат Степанівської селищної ради Андрій Бутенко.

Тоді найважливішими питаннями були формування територіальної оборони, пошук пального для потреб громади та захисників в першу чергу, забезпечення продуктами та ліками.

«Саме 24-го лютого через нашу громаду йшла військова техніка окупантів, через нашу громаду вона поверталася. Ми у вікна бачили як танки їдуть вулицями. А що ми мали робити? Жодних інструкцій від голови не отримали, бо його і близько не було. Ми як депутати продовжували працювати на своїх дільницях. Шукали можливості отримати гуманітарну допомогу і забезпечити в першу чергу ліками і товарами першої необхідності наших людей. А голова в цей час бездіяв. Ми шукали допомоги у наших підприємців, волонтерів, у звичайних людей. І всі допомагали, хто чим міг, – говорить депутат Степанівської селищної ради Любов Чепульська. – Після 2 березня на опозиційних до чинного голови Степанівської громади депутатів почали тиснути. Я особисто отримувала погрози на свою адресу. А все, чого ми хочемо добитися, – це прозорість роботи селищної ради, піклування в першу чергу про наших мешканців. Воєнний стан не анулює роботу депутатського корпусу. Ми як ніколи маємо працювати разом на благо нашої громади і країни».

На роботу голови Степанівської ОТГ Володимира Лукаша з боку депутатського корпусу були нарікання ще до початку повномасштабного вторгнення росії на територію України. Серед аргументів на користь звільнення Володимира Лукаша з посади депутати називають ряд порушень: незаконне звільнення з посад, нецільове використання бюджету, в тому числі преміювання працівників селищної ради, невідповідність документів з пільгового перевезення громадян, використання земельних ділянок громади без договорів оренди і т.п.

«Ми не задоволені роботою голови і маємо всі підстави вважати його рішення не правомірними, саме тому ще до російського вторгнення ми ініціювали питання про звільнення його з займаної посади. А війна ще більше продемонструвала всі», – пояснює Любов Анатоліївна.

Сьогодні депутатський корпус продовжує добиватися своєчасних і потрібних Степанівський селищній раді рішень.

«Питання офіційного оформлення добровольчих формувань територіальної оборони нашої громади теж затягувалося. Ми воюємо вже два місяці, а наші хлопці не мають ані документів, ані можливості отримати офіційну підтримку з нашого бюджету. А бюджет громади на цей рік становить 139 млн грн., – говорить Андрій Бутенко. – І саме через бездіяльність нашого голови це питання затягувалось аж до кінця квітня».

Депутатський корпус не одноразово намагався налаштувати діалог з головою. Численні запити про надання інформації про діяльність селищної ради та її голови поверталися без відповіді. Через воєнний стан ця інформація була віднесена до категорії «обмеженого доступу». Особисті звернення – ігнорувалися. Всі важливі рішення в громаді ухвалювалися в обхід депутатського корпусу.

«Ми продовжуємо піклуватися про наших мешканців, про їх безпеку, про те, щоб вони отримували все необхідне. Ми зверталися до голови Сумської обласної військової адміністрації Дмитра Живицького. Ми не проти, щоб на час війни керівником було призначено військову людину. Бо війна вимагає чітких і своєчасних управлінських рішень. Громаді потрібен захист. І це те за що ми стоїмо!», – пояснює Любов Чепульська.

Депутати продовжують говорити про те, що із забезпеченням захисників і підтримкою їх у цей складний час в громаді зволікають. Закликають зібрати спільне засідання депутатів (а всі вони не полишили свою громаду у скрутний час) з головою і виконавчим комітетом.

Фото з архіву

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: