СумБуд
метизная компания

Крадії електроенергії відповідатимуть перед законом!, – АТ “Сумиобленерго”

Суспільство | 11:01, 23.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Якщо споживач втручається в роботу приладів обліку електроенергії або використовує електроенергію взагалі без обліку, то він порушує закон. Його дії можливо кваліфікувати як крадіжку електричної енергії. Лише за 5 місяців цього року працівники АТ “Сумиобленерго” склали 234 акти про порушення, з яких 215 – у побутовому секторі (населення Сумської області).
Фахівці Товариства проводять всебічну роботу з попередження та виявлення крадіжок електроенергії.

Вони контролюють стан розрахункових обліків, закривають і пломбують дооблікові ділянки електромереж, встановлюють лічильники із підвищеним захистом від електромагнітного впливу або фіксацією такого впливу у пам’яті лічильника.

Спеціальне обладнання (зразкові лічильники, прилади вимірювання струму, прилади виміру залишкової намагніченості, аналізатори спектру електромагнітного випромінювання) допомагає енергетикам під час планових та позапланових перевірок оперативно та з точністю виявляти порушення роботи приладів обліку електроенергії. Факти крадіжок електроенергії фіксуються фото- і відеоапаратурою.

Тому споживачам, які мають намір скоїти правопорушення, варто оцінити наслідки своїх дій і добре подумати, перш ніж їх вчиняти. Адже відповідальності не уникнути.

Нагадуємо! За протиправні дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Згідно зі ст. 188-1 Кримінального Кодексу України, крадіжка електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, карається штрафом від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, якщо вони завдали шкоду у великих розмірах, караються позбавленням волі на строк до 3 років.

АТ “Сумиобленерго” закликає споживачів бути свідомими, не здійснювати самовільних підключень до електромереж та не втручатися в роботу приладів обліку.

Якщо ви підозрюєте крадіжку електроенергії або інші незаконні дії з боку сторонніх осіб, повідомте про це до кол-центру АТ “Сумиобленерго” за телефонами: 0 800 300 247 (цілодобово і безкоштовно) або 0542 659 659 (анонімність гарантована).

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: