метизная компания

Лінійний прискорювач з’явиться у Сумському онкодиспансері

 Поділитися

Поділитися в

Пропозиція нардепки від партії «Слуга народу» Анни Колісник та її колег щодо виділення з Державного бюджету коштів на придбання та облаштування лінійного прискорювача у Сумському онкодиспансері у сумі понад 85,5 млн грн буде профінансована у наступному році. Дана строка видатків Державного бюджету-2022 була підтримана парламентом та днями підписана Президентом Володимиром Зеленським.

Анна Колісник тривалий час вивчала проблемне питання Сумщини, відвідуючи онкодиспансер та спілкуючись із керівництвом закладу. Детально ознайомившись із ситуацією вона, разом з нардепами з Сумщини, ініціювала спрямування державних коштів. Фінансування, зокрема, передбачає виділення Сумщині субвенції на ремонт частини приміщень й придбання та встановлення лінійного прискорювача у Сумському обласному онкодиспансері. Ініціативу Анни Колісник підтримали її колеги Михайло Ананченко, Максим Гузенко, Микола Задорожній та Ігор Васильєв.


Питання онкодиспансеру для області є справді болючим, адже нині на Сумщині на обліку перебувають близько 37 тисяч онкохворих. Щороку рак виявляють у чотирьох з половиною тисяч мешканців Сумщини. Від новоутворень, майже всі з яких – злоякісні (онкологічні захворювання), у 2020-му році на Сумщині померла 2 431 людина. На сьогодні, Сумщина одна з небагатьох областей, які не мають лінійного прискорювача.

Довідково: Лінійний прискорювач – установка для прискорення заряджених мікрочастинок, в якій траєкторія руху частинки близька до прямої лінії. На відміну від циклічних прискорювачів, пучок заряджених частинок проходить відрізок прискорення лише один раз. Пристрій створює іонізуюче випромінювання з високою проникною здатністю. Завдяки встановленню лінійного прискорювача, лікування пацієнтів, хворих на онкологічні захворювання, перейде на новий рівень. Система призначена для лікування пухлин різних стадій та видів. Потрібно розуміти, що здорові та уражені раком клітини знаходяться близько одна до одної. Тому раніше, під час лікування кобальтовими апаратами, опромінюючи хворі тканини, також опромінювалися й здорові органи.

Головне фото – ілюстративне

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: