СумБуд
Реклама
метизная компания

Літнє сонцестояння 2020: сьогодні найдовший день у році

Суспільство | 21:45, 20.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

Літнє сонцестояння 2020 в Україні відбудеться сьогодні, у ніч з 20 червня на 21 червня. Воно припадає на найдовший день і найкоротшу ніч у році. Тоді сонце досягає своєї найвищої позиції на небосхилі.

Ми дізналися, коли настане день літнього сонцестояння цього року та що він означає.

Зазвичай літнє сонцестояння відбувається 21 червня. Винятком є високосні роки, тоді ця дата випадає на день раніше – 20-те червня. Отож, у цьому році літнє сонцестояння за київським часом в Україні настане 21 червня о 00:44.

Цей день вважається початком астрономічного літа — Сонце вступає до знаку Рака. Впродовж декількох сусідніх днів сонцестояння Сонце майже не змінює схилення, звідси й походить сама назва сонцестояння. Літнє сонцестояння триває лише короткий момент часу. Його також називають ще “серединою літа”, “найдовшим днем”, “першим днем літа”. Цей день знаменує початок літа у північній півкулі та початок зими у південній півкулі.

Що відомо про святкування літнього сонцестояння

Впродовж тисячоліть цей день наділяли містичним і святковим значенням. До дня літнього сонцестояння належить і день Івана Купала. Цей день один з чотирьох головних свят сонячного календаря. На час літнього сонцестояння давні слов’яни святкували день Купала. Зараз у багатьох людей свято сонцестояння асоціюється з язичницькими обрядами поклоніння силам природи та духам, зокрема, з поклонінням Сонцю та ворожбою.

До наших днів дійшов обряд — у цю ніч незаміжні дівчата повинні сплести вінки і, вставивши в них запалені свічі, спустити на воду. У той же час потенційні наречені збираються нижче за течією і намагаються виловити вінок своєї майбутньої дружини. Сміливці у цю ніч шукають цвіт папороті. Вважається, що хто його знайде буде щасливий.

Сьогодні пошуковий гігант Google представив новий дудл, присвячений Дню літнього сонцестояння. З цього дня у Північній півкулі починається літо, а в Південній – зима.

У залежності від зсуву календаря, День літнього сонцестояння в Північній півкулі може випадати на 20 або 21 червня. Цього року літнє сонцестояння настане у 00:44 21 червня. Тривалість найдовшого дня в році складе 17 години і 33 хвилини, а ніч буде тривати всього 6,5 годин.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: