метизная компания

Майстри різьбярства вперше “оживляли” дерева у Глухові

 Поділитися

Поділитися в

Прямо під відкритим небом у центрі міста Глухів проходить Фестиваль різьбярства, де зібраилсь майстри з Кролевця, Глухова, Ромен, Києва, Чернігова. Вони перетворюють кількаметрові дерев’яні колоди  у живі скульптури мистецтва

Робота кипить одразу у двох точках: у парку Бортнянського та Березовського та у дворі ППК ГНПУ.

Натхненником та організатором фестивалю є заслужений майстер народної творчості Ігор Білевич.

Чимало перехожих підходять поцікавитися навіщо зрубали живі паркові дерева. Ігор лише посміхається.

Це колишні аварійні дерева, що ліквідовувалися у місті. Тому ті колоди, що ще не струхли та не згнили, ми використаємо для популяризації народного мистецтва.  Наша мета – не створити якусь чудову скульптуру, бо чотири дня для цього буде замало, а дати зрозуміти людям, що навіть викинуте дерево може ожити, розказати свою історію, – ділиться майстер.

Фестиваль триватиме чотири дні. Уже завтра планують приєднатися майстри зі Львова та Обухова, Житомира. Тому, власне, фестиваль називається Всеукраїнським. Майстри працюють, не шкодуючи сил, намагаються не втрачати ні хвилини, аби встигнути завершити задумане. Що має створити, Ігор Білевич поки не  зізнається. Проте ми уже дізналися про один сюрприз для Глухова від викладача, різьбяра Василя Шевченка та заслуженого майстра народної творчості з Чернігова Андрія Каменецького. Вони планують «вишити» з дерева елементи узору кролевецьких рушників. Це «Дерево життя» як оберіг прикрашатиме місто.

Неделя

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: