метизная компания

Медична реформа: які лікарні Сумщини увійдуть до спроможної мережі

 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині триває формування якісної спроможної мережі лікарень. В області вже створили пропозицію щодо медичних закладів Сумського госпітального округу, яку мають подати Міністерству охорони здоров’я України. Які лікарні увійшли у перелік та який статус матимуть – йшлося на брифінгу заступника голови Сумської ОВА Олени Бойко.

Зазначимо, 28 лютого 2023 року Кабмін прийняв постанову про формування спроможної мережі охорони здоров’я. Ця реформа потрібна для того, щоб медицина була якісною та доступною. Після прийняття пропозицій МОЗ має погодити трирічний План розвитку Сумського госпітального округу.

«В області працювала обласна робоча група і підгрупи по кожному району, які збирали пропозиції із медичних закладів Сумщини, після чого за певними критеріями визначали, до якого типу відносити ту чи іншу лікарню. Зараз ми підійшли до фінального етапу підготовки пропозицій від області  щодо формування Сумського госпітального округу, для направлення їх у МОЗ. Зокрема, планується, що на Сумщині спроможна мережа включатиме сім надкластерних, шість кластерних та 10 загальних медичних закладів. Що стосується Сум та Сумського району, то з урахуванням кількості населення і територіальної доступності прийнято рішення утворити два кластерних об’єднання», – зазначила Олена Бойко.

На Сумщині планують сформувати:

  • 7  надкластерних закладів охорони здоров’я
  • 6 кластерних закладів охорони здоров’я
  • 10 загальних лікарень

Надкластерні лікарні Сумщини:

  1. «Сумська обласна клінічна лікарня» з приєднанням «Сумського обласного діагностичного центру. Рішення вже ухвалене і процес об’єднання розпочався.
  2. «Обласна дитяча клінічна лікарня»
  3. «Обласний клінічний перинатальний центр»
  4. «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені Зіновія Красовицького» з приєднанням «Регіонального клінічного фтизіопульмонологічного медичного центру» та «Обласного діагностичного центру у місті Шостка»
  5. «Обласна клінічна спеціалізована лікарня з приєднанням «Обласної спеціалізованої лікарні у місті Глухів»
  6. «Сумський обласний клінічний кардіологічний диспансер»
  7. «Сумський обласний клінічний онкологічний центр»
  • Сумський район:

Кластерний заклад охорони здоров’я – «Центральна міська клінічна лікарня» з приєднанням «Дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди» та «Клінічної лікарні №4» та «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» з приєднанням «Клінічної лікарні №5»
Загальний заклад охорони здоров’я – «Білопільська міська лікарня», «Краснопільська лікарня», «Лебединська лікарня імені лікаря К. Зільберника»

  • Охтирський район:

Кластерний заклад охорони здоров’я – «Охтирська Центральна районна лікарня»
Загальний заклад охорони здоров’я – «Тростянецька міська лікарня»
Центр первинної медико-санітарної допомоги – «Великописарівська лікарня»

  • Роменський район:

Кластерний заклад охорони здоров’я – «Роменська центральна районна лікарня»
Загальний заклад охорони здоров’я – «Недригайлівська міська лікарня
Центр первинної медико-санітарної допомоги – «Липоводолинська лікарня

  • Конотопський район:

Кластерний заклад охорони здоров’я – «Конотопська центральна районна лікарня імені академіка Михайла Давидова»
Загальний заклад охорони здоров’я – «Кролевецька лікарня», «Путивльська міська лікарня», «Буринська лікарня»
Центр первинної медико-санітарної допомоги – «Конотопська міська лікарня»

  • Шосткинський район:

Кластерний заклад охорони здоров’я – «Шосткинська центральна районна лікарня» з приєднанням «Шосткинської дитячої лікарні»
Загальний заклад охорони здоров’я – «Глухівська міська лікарня», «Ямпільська лікарня»
Центр первинної медико-санітарної допомоги – «Середино-Будська міська лікарня»

«Враховуючи всі ризики, ми включили ряд лікарень прикордоння до спроможної мережі для того, щоби люди мали можливість отримати невідкладну медичну допомогу», – прокоментувала посадовець.

Олена Бойко також підкреслила, що ті медичні заклади, які не ввійшли до спроможної мережі, закриватися чи ліквідовуватись не будуть, а продовжуватимуть функціонувати та матимуть право і надалі укладати контракти з Національною службою здоровʼя.

«Модель спроможної мережі медичних закладів Сумщини, навіть погоджена МОЗ та затверджена ОВА – це не фінішний варіант. Вона переглядатиметься за результатами роботи лікарень щонайменше через два-три роки. У кожного закладу є мотивація для розвитку. Головна ж мета у нас єдина – доступність, якість та безоплатність медичної допомоги для всіх жителів Сумщини», – наголосила Олена Бойко.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: