метизная компания

Міськрада Ромен заплатить жінці матеріальні та моральні збитки за зламану ногу

Суспільство | 10:48, 18.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

У січні 2019 року роменчанка на автобусній зупинці через ожеледицю та непосипані тротуари підсковзнулася і впала. Жінка знепритомніла і прийшла до тями лише в травматологічному відділенні Роменської ЦРЛ. Вона отримала закритий перелом правової ноги та розрив зв’язок з вивихом стопи. На лікування жінка витратила близько 13 тисяч гривень. Значну частину грошей їй довелося позичати у рідних та знайомих, оскільки таких заощаджень у неї не було.

Щоб компенсувати збитки, жінка спочатку звернулася до Роменської міськради за матеріальною допомогою, адже саме її структурний підрозділ відповідальний за благоустрій міста та саме його бездіяльність коштувало їй здоров’я та грошей. Проте міськрада за рішенням комісії компенсувала жінці лише 2000 гривень.

За захистом своїх прав вона звернулася до Роменського міськрайонного суду з позовом, в якому, посилаючись на недотримання управлінням житлово-комунального господарства та комунальним підприємством «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міської ради правил благоустрою та своєчасного усунення ожеледиці, просила стягнути з відповідача 12 747 грн 69 коп. та моральні збитки – 53 000 грн.

Суд першої інстанції частково задовольнив позов жінки та стягнув з управління ЖКГ на її користь 10 747,69 грн матеріальних збитків та 25 000 грн моральних.

Проте судове рішення ні позивача, ні відповідача не влаштувало, і обидві сторони звернулися з апеляційними скаргами до Сумського апеляційного суду. Позивачка просила стягнути з відповідача повну суму заявленої нею моральної шкоди, оскільки через падіння вона залишилася інвалідом і зможе вести колишній спосіб життя.

Водночас управління ЖКГ просило скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким у задоволенні позову відмовити. Зокрема, наголошуючи, що утримання зупинок міського транспорту та маршрутних таксі має здійснюватись КП «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міськради, з яким управління уклало відповідний договір.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційного суду відмовила у задоволенні апеляційних скарг, а рішення Роменського міськрайонного суду залишила в силі. Суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову, а також відповідача, з якого необхідно стягнути кошти. Оскільки саме управління ЖКГ Роменської міськради не розробило у комплексі заходи щодо підготовки житлово-комунального господарства до осінньо-зимового періоду.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: