СумБуд
метизная компания

Міський бюджет Сум вже зазнає суттєвих втрат – наслідки воєнного стану

Суспільство | 13:51, 18.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

Через активні військові дії та податкові пільги, запроваджені в Україні на час війни, різко зменшилися надходження до бюджету Сумської територіальної громади, вони становлять 22,8% до річного плану.

Щоб нині підтримати українців та український бізнес, держава зробила кілька кроків до нової податкової моделі, що означені як законодавчо підтверджені податкові послаблення.

Якщо в березні до казни територіальної громади надійшло 150,8 млн гривень, то це фактично результат відпрацьованих 23 днів лютого, до початку повномасштабного вторгнення, – пояснює директор департаменту фінансів, економіки та інвестицій Світлана ЛИПОВА.

За 10 днів квітня надійшло 37,1 млн гривень – наслідок запроваджених на державному рівні податкових пільг в умовах війни та суттєвого зниження економічної активності місцевих підприємств усіх форм власності.

На зрізі змін податкового законодавства ситуація із недоїмкою з обов’язкових платежів у міській територіальній громаді наступна. Найбільші втрати, 173 млн гривень, – через повне анулювання земельного податку і оренди земельних ділянок комунальної та державної власності. Пільга діє з 1 березня і до 31 грудня того року, в якому буде скасовано воєнний стан. Скасування сплати єдиного податку для ФОПів першої та другої груп та зменшення до 2% ставки податку для ФОП третьої групи (з доходом, що не перевищує 10 мільярдів гривень), позначилося недоотриманням 118 мільйонів. Ще 48 млн гривень коштуватиме бюджету нашої громади 0% акцизу на пальне.

До таких податкових послаблень додаються ще: акциз на тютюнові вироби, податок на нерухоме майно, екологічний податок.

Сумський міський голова Олександр ЛИСЕНКО зауважив на необхідності перегляду підходів щодо розподілу коштів бюджету міської територіальної громади.

СМР

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: