метизная компания

Міжнародний тиждень тестування: де у Сумах зробити тест на ВІЛ

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні в Україні стартує Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Розповідаємо, де безкоштовно протестуватися на вірус імунодефіциту людини в Сумах.

Яким буває тестування

Тести на ВІЛ бувають двох видів: тести ІФА та експрес-тести.

Експрес тести дозволяють отримати результат через 15-20 хвилин, а кров береться з пальця. Ще одним із швидких тестів є оральний тест на ВІЛ. Його проводять без забору крові, а лише з використанням слини пацієнта. Точність такого тесту становить 99% при чіткому дотриманні інструкції.

 ІФА-тести проводяться в спеціальних лабораторіях. Для них використовують венозну кров. Термін отримання результату може бути різним — від двох днів до двох тижнів.

Де зробити безкоштовний тест на ВІЛ у Сумах

Будь-яка людина, яка має підписану декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром може зробити безкоштовні тести на ВІЛ і вірусні гепатити на первинці. Усі витратні матеріали входять до вартості послуг ПМД, які оплачує Національна служба здоров’я України.

Окрім цього, пройти безкоштовний тест можна в «Обласному клінічному медичному центрі соціально небезпечних захворювань». Там тестують на ВІЛ-інфекцію як за допомогою швидких тестів, так і методом ІФА.

Для молоді від 14 до 25 років безоплатне та анонімне тестування є доступним у «Клініці, дружній до молоді». Там можна зробити тест на ВІЛ, або мультитест на ВІЛ, гепатит В, С і сифіліс. Протестуватися в клініці можна за попереднім записом. Зробити це треба через «Поліклініку без черг» або, подзвонивши за номером: 095-19-48-949.

Уразливі спільноти: люди, які вживають наркотики, секс-працівники, люди, які звільнилися з місць позбавлення волі, можуть пройти безкоштовний і анонімний тест на ВІЛ у громадській організації «Клуб «Шанс». Соціальні працівники не вимагають жодних паспортних даних — новим клієнтам присвоюють унікальний код, за яким потім надають всі послуги анонімно.

Окрім цього, є можливість пройти скринінг, тобто визначити власні ризики інфікування ВІЛ, та замовити безкоштовний оральний тест на ВІЛ, скориставшись опцією «Хочу обстежитись» на сайті prozdorovia.in.ua.

Онлайн-тест

Кожен, хто має смартфон та інтернет, може оцінити власні ризики поведінки у онлайн-тесті «HIV-TEST». Його розробила найбільша пацієнтська організація «100% життя» — Мережа ЛЖВ. Додаток не ставить діагнозів і не виявляє вірус в організмі. Відповідаючи на питання, ви зможете лише оцінити власну поведінку.

Додаток доступний за посиланнями: AppStore, Android.

Окрім цього, після проходження тесту, можна переглянути список стаціонарних пунктів тестування у вашому місті та, за бажанням, зробити там швидкий тест.

За оціночними даними в Україні близько мільйона людей не знають, що мають гепатит С. Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. В Україні ефективні лікарські засоби для лікування від вірусного гепатиту C та антиретровірусну терапію для пацієнтів із ВІЛ закуповують коштом державного бюджету. Люди з ВІЛ, які приймають антиретровірусну терапію, живуть довгим повноцінним життя. Лікування ВІЛ є пожиттєвим – воно безкоштовне для пацієнтів і гарантується державою.

Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити пройде з 22 по 28 листопада одночасно на п’яти континентах більш ніж в 40 країнах світу.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: