метизная компания

“Ми просимо владу міста Суми виділити кошти для забезпечення інсуліном своїх жителів, хворих на цукровий діабет”

Суспільство | 16:23, 10.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

На цьому наголосив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, зустрівшись з матерями дітей, хворих на цукровий діабет

Сумчанки разом зі своїми дітьми б’ють на сполох, ось уже кілька місяців вони не можуть отримати інсулін за безкоштовними рецептами. Тому  прийшли під стіни Сумської міської ради вимагати від влади забезпечити їх родини ліками.

Сергій Бутенко вийшов до мітингувальників і пояснив, чому в Сумах складається ситуація незабезпеченості цих хворих інсуліном.

«У нас в області 170 діток хворіє на цукровий діабет, близько 5 тисяч дорослих і 17 вагітних. На сьогодні нам потрібно 49 мільйонів гривень, а держава дала, за цільовою програмою, 15 мільйонів 900 тисяч на цей рік. Це лише 30% від потреби і грошей, зрозуміло, не достатньо, аби повністю забезпечити усіх хворих. Ми неодноразово зверталися до Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів і навіть СБУ, щоб вирішити це питання. І нам повідомили, що держава допомагає цим пацієнтам, але не може фінансувати програму повністю і решту коштів мають знайти місцеві бюджети. Адже за останні роки у зв’язку із реформою децентралізації місцеві бюджети зросли у 42 рази».

За словами Сергія Бутенка, обласне управління охорони здоров’я зверталося до керівників всіх міст, районів та ОТГ, щоб вони передбачили кошти із місцевих бюджетів. Навіть Ямпільський та Середино-Будський райони, які є дотаційними, на 2019 рік заклали 700 тисяч і 300 тисяч гривень відповідно у своїх бюджетах, 1,1 мільйона передбачив Сумський район, Боромлянська ОТГ – 72 тисячі гривень. Місто Суми на своїх жителів заклало нуль гривень, і використовує лише 4,8 мільйона гривень, які отримали із держбюджету, а це лише 32% від потреби. Ці кошти розподілили на 12 місяців і щомісяця виникає проблема незабезпеченості.

«Міський відділ охорони здоров’я з кінця минулого року б’є на сполох, що коштів не вистачає, але Департамент фінансів міської ради не прислухається до них, – наголосив начальник обласного управління охорони здоров’я. – Тому я прошу керівництво Сум, депутатів, міський Департамент фінансів допомогти своїм же жителям і виділити на найближчій сесії кошти на інсулін».

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: