метизная компания

“Ми проти бездумного розпродажу землі” – аграрії Сумщини

 Поділитися

Поділитися в

Вчора під стінами Верховної Ради України проти прийняття Закону №2178-10 щодо введення ринку землі мітингували представники Громадської Спілки «Аграрний Союз України». Продемонструвати свою позицію з’їхалося близько 400 аграріїв Сумщини.

Мітингувальники мали на меті донести до влади, що закон про ринок землі не є досконалим і має багато поправок, які потрібно врахувати.

“На мій погляд, ринок землі передбачає державний моніторинг власників, розпорядників та користувачів земельних паїв, а не сам продаж. На жаль, сьогодні держава не має відповідних інституцій для здійснення цього моніторингу. Тому багато для кого, ринок сприймається як продаж. Міжнародні фінансові організації наполягають на визначенні ринкової вартості пайових земель України. У нас є лише нормативно-грошова оцінка. Але визначити ринкову оцінку можна і без запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення. Варто створити таку державну систему, яка б контролювала кожен гектар землі: хто її обробляє, розпоряджається та є власником. Проєкт Закону 2178-10 не передбачає таких норм, а просто скасовує в Земельному Кодексі України статті 14-15 Перехідних положень, що робить сільгоспугіддя об’єктом застави та не потребує написання окремого Закону про обіг сільськогосподарських земель і фактично дозволяє юридичним особам з іноземними інвестиціями купувати українську землю”, – говорить Олексій Картавий, голова Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області».

Представники Громадської спілки вважають, що відкривати ринок землі слід поетапно. Адже продаж сільгоспугідь не є панацеєю її ефективного використання.

“Ми за цивілізований ринок землі та маємо чітку позицію: той, хто працює на землі — той нею і розпоряджається. Одним із важливих питань — це можливість викупу землі ОТГ та надання неї в оренду місцевим фермерам. Вся Європа тримається на малому та середньому фермерстві, в Україні таких — переважна більшість”,Сергій Карпенко, голова Сумської обласної організації Аграрної партії України.

За словами Івана Дейнеки, голови Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумської області, Закон №2178-10 не залишить шансів для малого та середнього фермерства, оскільки підприємці просто не мають коштів аби викупити орендовану землю. А кредитування на надання земельних ділянок здійснюватиметься комерційними банками.

“Ми не проти введення обігу землі, але до Закону 2178-10 близько 4500 поправок, які Кабмін просто не встигне розглянути. Вважаємо, що спочатку варто навести порядок, а потім вже приймати. Важливим є й те, що за умови прийняття цього закону, шансів на виживання малого та середнього фермерства просто немає. Орендовані землі фермери просто не будуть в змозі викупити, а кредитування здійснюється комерційними банками. За краще було б запровадити кредитування державним банком, аби земля переходила у державну власність”, – зазначив Іван Дейнека.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: