метизная компания

На Лебединщині вибухотехніки поліції знищили особливо небезпечний боєприпас

Суспільство | 09:58, 26.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

Вчора мобільна група вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області здійснила виїзд на Лебединщину, де на одному з полів місцеві аграрії виявили суббоєприпас 9Н210 від РСЗВ «Ураган».

Тракторист який на полі проводив оранку, помітив у колії між трактором і культиватором продовгуватий сріблястий циліндричний предмет схожий на боєприпас, і відразу ж зупинив машину та припинив роботу. Сфотографувавши знахідку, направив фото своєму керівникові, а той повідомив поліцію.

Тож вибухотехніки поліції, прибувши на поле, вже мали уявлення з чим матимуть справу.

«Це осколково-фугасний касетний бойовий елемент 9Н210, що застосовується у касетних головних частинах 220-ти міліметрового реактивного снаряда з реактивної системи залпового вогню «Ураган». Він призначений для знищення живої сили противника, легко броньованої та неброньованої техніки на відкритій місцевості або в легких укриттях. Вага цієї «бомбочки» 1850 грам, але вона містить в собі 300 грам вибухівки і 350 готових уламків у вигляді роликів. Незважаючи на свій невеликий розмір, снаряд потужний, і під час вибуху вражає все в радіусі кількох десятків метрів. В ньому є самоліквідатор, але з якоїсь причини він не спрацював, і бойовий елемент знаходився у зведеному стані, за інструкціями його навіть рухати не можна. Тож нами було прийнято рішення знешкоджувати снаряд на місці, зробивши все щоб не постраждали ні люди, ні техніка», – коментує начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.

Для цього тракторист від’єднав трактор від культиватора і відігнав його подалі, а сапери викопали в ґрунті яму, в яку поволі, за допомогою довгого шнура з безпечної відстані стягнули небезпечний касетний елемент. Затим знищили його з відстані електоропідривом, за допомогою накладного заряду вибухівки.

«Дуже гарна робота, ювелірна. Вдячні», – оцінив роботу саперів поліції інженер агрофірми Вячеслав Грибов.

«Незважаючи на те, що ворожі війська було вигнано з території Сумщини більше року тому, на нашій землі, у полях, в лісах, лісосмугах люди знаходять вибухонебезпечні предмети, снаряди, міни, гранати, тощо. Про свої знахідки громадяни повідомляють або поліцію, або рятувальників. Тоді спеціалісти сапери виїздять до таких знахідок і знешкоджують їх. Ні в якому разі їх не треба торкатися, рухати з місця, забирати з собою – результат може бути дуже трагічний», – говорить Ігор Черняк.

Сумщина щодня піддається обстрілам з артилерії з-за кордону, у прикордонних районах влаштовані мінні загородження, тож громадянам треба бути вкрай уважними і обережними, аби не піддавати себе мінній небезпеці. Не слід відвідувати і місця, де розташовувалася ворожа техніка, або на довгий час зупинялися російські військові, в землі можуть бути міни. Ні в якому разі не ігноруйте спеціальні таблички і знаки, що попереджають про мінну небезпеку.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: