СумБуд
метизная компания

На Сумщині поновили процес створення Липоводолинської ОТГ

Суспільство | 07:30, 19.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Відповідне рішення було підтримано одноголосно депутатським корпусом селищної ради під час засідання сесії. Даним рішенням покладено початок процедурі об’єднання, – повідомляє прес-служба Сумської ОДА.

Селищна рада у найближчі дні направить пропозиції щодо об’єднання усім сільським радам, котрі згідно з Перспективним планом – в складі Липоводолинської ОТГ (12 сільських рад та 1 селищна Липоводолинська). Наступного тижня розпочнуться громадські слухання з цього приводу.

Ініціаторами створення громади виступили депутати селищної ради, зазначив голова селищної ради Сергій Нищета. На його думку, майбутнє за ОТГ з центром в Липовій Долині. Громада такого формату буде дієва та спроможна. Створення громади підтримала і районна влада.

Підтверджує спроможність громади і радник з питань децентралізації Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Артем Градун. Адже відповідно до фінансових розрахунків, напрацьованих Центром – бюджет розвитку громади складатиме близько 25 млн. гривень:

«Липоводолинська селищна рада сьогодні прийняла дуже вагоме історичне рішення про надання згоди про добровільне об’єднання і створення в майбутньому Липоводолинської ОТГ. Перспективи у громади великі, про це говорять орієнтовні розрахунки. Технічно Липоводолинська селищна рада зробила все можливе і не можливе для того, щоб дуже швидко, заново і вже по-суті втретє розпочати процедуру добровільного об’єднання. Громаді бути. І ті люди, які стоять за об’єднанням, розуміють, що створювати ОТГ потрібно», – прокоментував радник.

Нагадаємо, відповідно до Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Сумської області, на території Липоводолинського району передбачено створення двох об’єднаних територіальних громад із центрами у селищі Липова Долина та селі Синівка. Така конфігурація з утворення ОТГ в районі була затверджена Кабміном ще у вересні 2015 року і до цього часу майже не змінилась. Тільки по об’єднанню Саївської сільської ради у вересні 2017 року було внесено зміни до Перспективного плану, тобто її було включено до складу потенційної Синівської ОТГ.

Крім того, наприкінці серпня 2016 року громадськістю під час публічного обговорення була озвучена ініціатива «один район – одна громада». Згодом, у вересні того ж року, приймаючи рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад, Липоводолинська селищна рада, яка виступила ініціатором об’єднання, повністю підтримала громадську позицію, зазначивши у своєму рішенні перелік усіх сільських рад району.

Через певний час селищна рада зупинила процес виконання вказаного рішення, а сам процес об’єднання було, так би мовити, «поставлено на паузу». І тільки нещодавно, 22 березня 2018 року, Липоводолинська селищна рада поновила процес добровільного об’єднання з метою створення Липоводолинської селищної ОТГ у складі громад усього району.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: