метизная компания

На Сумщині близько 4% жінок проходять мамографічне дослідження

Суспільство | 08:02, 21.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Не більше 4% жінок Сумщини віком від 40 років проходять мамографічне дослідження молочної залози. Такі дані має Сумський обласний діагностичний центр. За словами його директора Ярослава Жданова, за дев’ять місяців цього року лише у їх закладі у жінок виявили 30 злоякісних пухлин, пише suspilne.media.

Перевіряти молочні залози жінкам старшим за 40 років слід раз на рік, каже лікарка Алла Осадча. У центрі, де вона працює, в середньому за день мамографію роблять 20 мешканкам міста та області.

“У кого є дисгормональні зміни, захворювання, так скажемо, молочної залози, вони дійсно повинні проходити раз на рік мамографію – це стосується тих, у кого є мастопатія. Вони знаходяться у групі ризику». Завдяки цифровим мамографам – це дуже чутлива процедура до виявлення онкозахворювань – раку молочної залози жінок. Ефективність досягає 99%. Останній час дійсно збільшилася кількість нових випадків раку молочної залози”, – говорить лікарка-рентгенолог Алла Осадча.

Наталія Клюка прийшла на мамографію не вперше.

“Намагаюся приходити щороку, тому що мені 52 роки й контролюю. Почала контролювати, мабуть, років зо п’ять тому. Хотілося б гарного результату, але будемо дивитися”, – говорить Наталія.

Любов Віхтенко мамографію робить три роки поспіль. Сама процедура, за її словами, займає не більше 20 хвилин.

“Проходжу для того, щоб знати, у якому стані моє здоров’я знаходиться. Хвилюючий, бо висновок лікаря – це дуже важливо, бо тільки тоді розумієш, що робити далі. Коли висновок гарний, то розслабляєшся. У мамографії найважливіше не втратити час і не пропустити захворювання”, – говорить жінка.

На перших стадіях раку, за словами лікарки Вікторії Короткої, хворобу пацієнтка може не відчувати.

“На перших стадіях рак молочної залози він не болить і у 70% випадків у нас жінки приходять на скринінгове обстеження і потім виявляється, що у неї є злоякісне утворення”, – говорить лікарка-рентгенолог Вікторія Коротка.

Лікарка розповідає, якщо є утворення, але сумнівно, що воно злоякісне, направляють пацієнток до онкодиспансеру на повторне дослідження. Якщо є ймовірність, що утворення доброякісне призначають ультразвукове дослідження та консультацію у мамолога.

Роблять таке дослідження безоплатно, якщо є електронне направлення від лікаря.

“Якщо у Сумах 10-15% по різних центрах жінок направляються на це дослідження, то по районах ситуація дуже погана. Там менше відсотка. Існує статистика, вона річ вперта, 95% жінок, у яких було виявлено рак на ранній стадії – повністю живуть гарно, п’ятирічне виживання у них доходить до 95%. 26% жінок, у яких виявляють злоякісне ново утворення – це третя та четверта стадія. Третя стадія – 16%, четверта – 10%. Там показники дуже погані. Показники п’ятирічного виживання – 5-10%”, – пояснює директор обласного діагностичного центру Ярослав Жданов.

За даними канцер-реєстру України Національного інституту раку, торік на Сумщині злоякісне утворення у молочній залозі виявили у 375 людей, зокрема у 5 чоловіків. Померли від цієї патології у 2020 році 175 мешканців Сумщини.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: