метизная компания

На Сумщині дві ТВК сформували виборчі округи раніше терміну

Суспільство | 13:53, 10.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Роменська районна та Коровинська сільська виборчі комісії порушили вимоги Виборчого кодексу, сформувавши територіальні виборчі округи до початку виборчого процесу. Такі факти зафіксували спостерігачі ОПОРИ.

4 вересня 2020 о 10.00 відбулось засідання Роменської районної ТВК, на якому комісія утворила територіальні виборчі округи для організації та проведення виборів. На засіданні були присутні 13 членів з 18. Одноголосно було прийнято рішення про утворення 5 округів.

Голова Роменської районної ТВК Тетяна Самойленко (суб’єкт подання «За Майбутнє») прокоментувала це рішення так:

«Державний реєстр виборців надав нам перелік виборців. Тому ми провели раніше, бо в нас були всі дані для того, щоб провести засідання».
Того ж дня, 4 вересня 2020 року о 17.00 було проведено засідання Коровинської сільської ТВК. На якому утворили територіальні виборчі округи для організації та проведення виборів. На засіданні були присутні 12 членів з 14, було утворено 7 виборчих округів одноголосно».

На питання, чи комісія знала, що дата проведення засідання повинна була бути 5 або 6 вересня, голова Коровинської сільської ТВК прокоментувала Тетяна Шевцова (суб’єкт подання «Європейська солідарність»):

«Ми знаємо це. Але перші дні згідно нового виборчого кодексу, на нас стільки впало всього. Нас зареєстрували, уявіть собі, і не правильно. Я ще пройшла процес у ЦНАПІ Роменському, внесення змін до реєстрації. Я на даний момент, була ще не юридична особа, мені навіть не видали тоді витягу з державного реєстру про зміну назви. Ми повинні були документи подати до 5-го числа, а мене не приймуть документи, якщо в мене немає витягу з державного реєстру. У нас є код в єдиному державному реєстрі, але назва не відповідає».

Відповідно до Виборчого кодексу та Постанови ЦВК «Про Роз’яснення щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів»: рішення про утворення виборчих округів приймається територіальною виборчою комісією після початку виборчого процесу відповідних виборів, однак не пізніш як на другий день виборчого процесу (пункт 1 частини першої статті 196, частина третя статті 198, частина четверта статті 199, частина третя статті 201 кодексу). А як відомо, виборчий процес розпочався 5 вересня.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: