СумБуд
Реклама
метизная компания

На Сумщині мають розвиватися фермерські господарства

Суспільство | 10:11, 5.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині завершується реалізація Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року. Тому інтернет-портал сумських новин «The Sumy Post» звернувся до заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Віталія Максименка щоб дізнатися про результати виконання Програми.

Віталіє Олександровичу, чим нинішній аграрний сектор Сумщини відрізняється від попередніх років?

Сумщина є лідером аграрного виробництва за багатьма напрями. Виробництво зерна ранніх зернових та зернобобових культур у цьому році перевищило 1,2 млн тонн, за урожайності 49,3 ц/га, що на 2% вище минулого року. Наразі завершується збирання кукурудзи на зерно, соняшнику та сої. Але за оперативними даними Міністерства економіки, розвитку торгівлі та сільського господарства України можна попередньо підсумувати результати збирання врожаю. Зокрема, Сумщина займає перше місце серед регіонів України за врожайністю зернових та зернобобових культур. До того ж за врожайністю кукурудзи на зерно, вівса, гороху, гречки Сумщина належить до першої п’ятірки регіонів України.

За підсумками 9 місяців 2020 року серед сільськогосподарських підприємств регіонів України за поголів’ям великої рогатої худоби та корів область займала 7 місце, по валовому виробництву молока – 8 місце.

Якщо галузь тваринництва утримує ці показники понад десять останніх років, то здобутки галузі рослинництва характерні для Сумщини впродовж останніх трьох років. Загалом пріоритетним напрямом в діяльності органів виконавчої влади, визначеним Програмою розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, є стимулювання розвитку малих форм господарювання в АПК. Станом на 1 жовтня 2020 року за даними офіційної статистики в області зареєстровано 1 031 фермерське господарство, що на 26 більше порівняно з початком року. При цьому створено 9 сімейних фермерських господарств.

Поряд із традиційними для Сумщини напрямами сільськогосподарського виробництва з’являються й нові. Зокрема створюються й розширюються ягідники лохини, закладаються молоді сади волоського горіха та фундука, започатковується промислове вирощування голозерних гарбузів. Загалом Сумщина стає привабливим регіоном для розвитку «нішевих» видів сільськогосподарської діяльності.

Чи отримують аграрії Сумщини підтримку з обласного бюджету?

Фінансова підтримка для аграріїв передбачена Програмою розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року. Одними із напрямів такої підтримки визначено розвиток органічного землеробства та ягідництва. За підсумками 2017-2019 років на відшкодування витрат за процедурою сертифікації органічного виробництва отримали підтримку десять суб’єктів господарської діяльності на суму 80,8 тис. гривень, а витрати на придбання саджанців малини частково відшкодували двом суб’єктам господарювання на суму 28,4 тис. гривень.

До того ж минулого року суб’єкти господарювання агропромислового комплексу отримали 63,6 тис. гривень на часткове відшкодування витрат за напрямом «Сприяння збереженню генофонду лебединської та української бурої молочної порід великої рогатої худоби». За іншими напрямами обласної фінансової підтримки галузі тваринництва заявки не надходили.

З обласного бюджету також надавалася субвенція органам місцевого самоврядування для навчання фахівців сільських/селищних об’єднаних територіальних громад за магістерською програмою «Регіональний менеджмент». За чотири роки дії Програми на підвищення кваліфікації відповідних менеджерів органів місцевого самоврядування використано 503 тис. гривень.

З обласного бюджету у минулому році вперше надавалася фінансова підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності на суму 57,7 тис. гривень, а за напрямом «Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працездатного населення сільської місцевості» використано 403,2 тис. гривень.

Чи діє програма фінансової підтримки у цьому році?

Так, звісно. На Сумщині мають розвиватися фермерські господарства. Тому напрями обласної фінансової підтримки попередніх років залишилися і в цьому році. Це підтримка галузі ягідництва; виробництво органічної продукції; виплата часткового відшкодування за збереження та утримання генофонду лебединської та української бурої молочної порід великої рогатої худоби; часткове відшкодування вартості придбаного в племінних господарствах поголів’я молодняка овець; часткове відшкодування витрат, пов’язаних із придбанням для подальшого відтворення племінних свинок та кнурців вітчизняного походження; часткове відшкодування витрат на придбання установки індивідуального доїння (доїльного апарату), машин та обладнання для первинної обробки молока вітчизняного виробництва.

Також передбачається здійснення фінансування такого напряму, як підвищення кваліфікації відповідних менеджерів органів місцевого самоврядування, а також фінансова підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності.

Загалом бюджетом за визначеними напрямками передбачено на цей рік 500 тис. гривень фінансової підтримки. До того ж, у розвиток агропромислового комплексу станом на 1 листопада залучено інвестицій на суму понад 1,6 млрд гривень, спрямованих на реалізацію 36 інвестиційних проектів та придбання техніки й сільськогосподарських машин.

Чи можна подати заявки на участь у таких програмах?

Так, наразі триває приймання заявок та документів на одержання фінансової підтримки за визначеними Програмою розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року напрямами.

Щодо  оголошення про початок приймання заявок та документів, а також вимог до заявників для отримання фінансової підтримки за напрямками  зазначеної обласної програми можна ознайомитися на офіційних веб-порталах Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради, Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

Тому, користуючись нагодою, звертаюся до всіх зацікавлених осіб скористатися такою можливістю отримати фінансову підтримку з обласного бюджету.

 

Чи планується розробка та прийняття нової програми, спрямованої на розвиток АПК області?

Так, вже розроблено проект відповідної регіональної програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року.

Проект програми розміщено в мережі Інтернет на головній сторінці офіційного веб-сайту Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації для ознайомлення та громадського обговорення.

Тому, запрошую всіх зацікавлених до ознайомлення з проектом цієї програми та надання своїх пропозицій.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: