метизная компания

На Сумщині наклали мільйонний штраф на автошколу

Суспільство | 20:46, 23.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Другий апеляційний адміністративний суд Харкова визнав правомірною постанову Управління Держпраці у Сумській області про накладення штрафу в розмірі 1 005 210 грн на ФОП за допущення до роботи інструкторів із водіння транспортними засобами без оформлення з ними трудового договору.

ФОП, що інспектувався Держпраці, провадить діяльність шкіл із підготовки водіїв транспортних засобів (далі ТЗ) у місті Конотоп.

У ході інспекційного відвідування суб’єкта господарювання встановлено, що вісім працівників підприємства допущені до виконання роботи на умовах цивільно-правової угоди на надання послуг з практичного навчання водінню транспортних засобів, двоє – на надання послуг викладання правил дорожнього руху, основ керування ТЗ і вимог безпеки дорожнього руху, етики водіння ТЗ. Утім інспекторами праці Управління Держпраці у Сумській області виявлено наявність ознак трудових відносин між працівниками та роботодавцем, що говорить про необхідність укладання трудового договору, а не ЦПУ.

Основною ознакою, що відрізняє цивільно-правові відносини від трудових є те, що трудовим законодавством регулюється саме процес організації трудової діяльності. Натомість за цивільно-правовим договором метою є отримання певного матеріального результату. Підрядник, працюючи на умовах такого договору, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, виконує роботу на власний ризик, не має права на отримання допомоги із соціального страхування. Метою договору підряду є отримання певного матеріального результату.

Акти приймання-здачі виконаних робіт за даними договорами не містили інформації щодо обсягу робіт. Роботи не носили разового характеру та передбачали систематичне виконання обов’язків. Крім того, у ході інспекційного відвідування встановлено, що у період, який перевірявся, у трудових відносинах з ФОП перебували ще три працівника на посадах інструкторів з практичного водіння автомототранспортних засобів із укладенням відповідних трудових договорів. Таким чином колегія суддів зазначила, що послуги, які надавалися працівниками приватної автошколи належать до основної діяльності ФОП і виконувалися ними: одними на умовах ЦПУ, іншими на умовах трудового договору.

Подібна ситуація склалася й із працівниками іншого підприємства, що проводить навчання водіїв автотранспортних засобів у місті Конотоп. Тут мова йде про допущення до роботи без належного оформлення трудових відносин чотирьох осіб для надання послуг по викладанню в учбових групах правил дорожнього руху і основ безпеки, будови транспортних засобів, медичної допомоги тощо. Даному суб’єкту господарювання Управлінням Держпраці у Сумській області винесено постанову про накладення штрафу в розмірі 446 760 грн за порушення трудового законодавства, правомірність якої наразі підтвердив Сумський окружний адміністративний суд.

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу роботодавців на те, що використання неоформленої праці порушує трудові права працівників, позбавляє їх соціального захисту держави, у свою чергу знижуючи конкурентоспроможність  підприємства-порушника та його «привабливість» для інвесторів, повідомляє прес-служба відомства.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: