СумБуд
метизная компания

На Сумщині показники захворюваності й смертності від онкопатологій значно вищі за всеукраїнські

Суспільство | 13:53, 8.05.2020
 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині 420,9 особи на 100 тисяч населення мають злоякісні новоутворення, тоді як в Україні ця цифра в середньому сягає показника 324,2. Про це розповів в. о. директора КНП СОР “Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер” Володимир Шевченко, передає suspilne.media.

За словами лікаря, серед причин такого антилідерства — екологія, генетика та значною мірою проблеми з діагностуванням, у тому числі – через відтік і брак кадрів на місцях.

«Наскільки я знаю, якщо говорити в проєкції реформи, то у районних лікарнях онкологи не передбачені – не проводиться оплата НСЗУ. Така ситуація є й у міських лікарнях. Якщо раніше у Сумській міській лікарні № 5 онколог був, то зараз онколога немає. Якщо ж говорити про кількість спеціалістів, то в середньому в Україні відсоток лікарів онкологів – 0,17 на 100 тисяч. У нас – 0,10 на 100 тисяч. У нас набагато менша кількість спеціалістів в області», – розповів Шевченко.

Вперше на Сумщині онкологію виявляють у близько 4,5 тисяч людей на рік – Шевченко

Щодо реформи, то, за словами Володимира Шевченка, на нинішньому етапі виникає багато проблемних питань: від інформаційних (наявності електронних документів) до питань фінансування окремих послуг або їх вибірковості: «НСЗУ оплачує мамографію жінкам, вік яких більше 50 років. А у нас вже 12 % хворих на онкогінекологію — це жінки, яким менше 50 років. Такі ж тенденції і в інших пакетах послуг, на які ми підписуємо договори з НСЗУ».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: