метизная компания

На Сумщині прокуратура судиться за 400 га землі

Суспільство | 12:58, 1.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

У Господарському суді Сумської області відкрили судове провадження за позовом прокуратури про визнання недійсними договорів оренди 400 га на території Глухівського району.

Йдеться про землі, розташовані на територіїСтариківської сільської ради та Шалигінської селищної ради, оціночна вартість яких складає більше 8 мільйонів гривень.

Ці землі у 2012 році своїм розпорядженням Глухівська райдержадміністрація передала в оренду фізичній особі В. начебто для ведення фермерського господарства. Однак, як стверджує прокуратура, надавши до Глухівської РДА клопотання про намір отримати земельні ділянки значної площі в оренду, громадянин належним чином не обґрунтував їх використання саме з метою створення фермерського господарства. Зокрема не надав документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві, як того вимагає чинне законодавство.

Водночас посадовці Глухівської райдержадміністрації не перевірили доводи заявника, наведені на обґрунтування розміру земельної ділянки з урахуванням перспектив розвитку фермерського господарства, в тому числі щодо наявності трудових і матеріальних ресурсів.

Як з’ясувалось, у фермерського господарства «В.» немає ні нерухомого майна, ні транспортних засобів, а власні земельні ділянки чоловік передав у оренду іншому ТОВ. Більш того, будучи засновником та головою фермерського господарства, «В.» з 2011 року та по теперішній час працює в ТОВ, яке займається виробництвом сільськогосподарської продукції.

«Всі ці обставини свідчать про відсутність наміру у вказаного громадянина вести фермерське господарство та про штучне використання ним процедури створення фермерського господарства з метою спрощеного, пільгового порядку одержання іншим приватним суб’єктом господарювання в користування земель державної власності», – розповів керівник Шосткинської місцевої прокуратури Андрій Байдак.

Враховуючи вищевикладене, прокуратура звернулась до суду і наполягає на поверненні з протиправного користування земельних ділянок площею понад 400 га вартістю близько 8,5 млн грн. На даний час відкрито судове провадження.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: