СумБуд
метизная компания

На Сумщині проведуть всеукраїнське дослідження щодо поширеності COVID-19

Суспільство | 21:26, 11.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

За координації Центру громадського здоров’я в Україні вперше буде проведено дослідження для визначення відсотку людей серед загального населення, які мають антитіла до коронавіруса-збудника COVID-19. Вже з 7 червня 2021 року стартував його польовий етап.

На сьогодні в Україні є лише епізодична інформація щодо кількості людей, які мають антитіла до коронавірусу, що спричиняє COVID-19. Такі дані публікують лабораторні мережі та дослідники. Але досі досліджувалися лише люди, які самі прийшли на аналіз, або ж медичні працівники. Мета нового дослідження – отримати дані, що репрезентують все населення України, незалежно від того, чи був діагноз встановлений раніше.

Дослідження буде проведено в усіх областях України. У тому числі й на Сумщині. У нашій області дослідження проводитимуться в таких населених пунктах: Сумський район: м.Суми, с. Великий Бобрик, с-ще Кам’яне, с. Юсупівка, с. Закумське, с. Малі Вільми, с. Надточієве, с. Солідарне, с. Чернецьке, с. Миколаївка, с. Спаське, с. Миропілля, смт Улянівка; Конотопський район: с. Красне, с. Мокіївка; Охтирський район: смт Велика Писарівка; Роменський район: м. Ромни, с. Вільшана, смт Липова Долина, смт Терни; Шосткинський район: смт Вороніж.

Учасників оберуть у такий спосіб, щоби вони рівноцінно презентували населення України і не було ніяких перекосів (наприклад, переважання міського населення, певної вікової, соціальної групи або статі тощо).

Усього буде залучено майже 9 тисяч людей з усієї України. Учасники дослідження будуть обрані випадковим чином, а участь є добровільною та анонімною. Долучитися до дослідження за власним бажанням, на жаль, не можна. Люди, які вже отримали щеплення, також будуть виключені із дослідження.

Дослідження передбачає забір зразків крові з вени з подальшим визначенням антитіл класу IgG до коронавірусу SARS-CoV-2 як ознаки перенесеної раніше інфекції, а також проведення опитування безпосередньо у домогосподарствах. Забір крові та опитування будуть проводитися мобільними бригадами, сформованими регіональними командами дослідження.

Аналіз відповідей на запитання в комбінації з результатами лабораторних досліджень дозволить отримати відповіді на актуальні запитання, зокрема такі:

  • Скільки людей насправді перехворіло на COVID-19 за перший рік пандемії?
  • Чи потрапили ці люди до лікарів та до офіційної статистики?
  • Чи знають вони самі, що хворіли?
  • Наскільки охоплене лабораторними аналізами населення України?
  • Яка поведінка або інші особливості пов’язані із ризиком зараження?

Початок роботи мобільних бригад, відбору зразків крові та опитування планується на тиждень 7 червня 2021 року. Польовий етап дослідження триватиме у різних регіонах протягом 4-6 тижнів залежно від розміру та швидкості набору вибірки.

Результати дослідження будуть використані Радою національної безпеки та оборони України, Міністерством охорони здоров’я України, Центром громадського здоров’я та іншими державними установами і громадськими організаціями для визначення реальних масштабів поширення COVID-19. Це сприятиме раціональному плануванню подальших протиепідемічних і профілактичних заходів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: