ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

На Сумщині психічно хворих пацієнтів залишили без доступу до туалету та без прогулянок на свіжому повітрі

Суспільство | 20:20, 3.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Моніторингова група у складі працівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Олени Темченко, експерта у сфері психіатрії Сергія Шума та монітора Валентини Волік здійснила візит до КНП Сумської обласної ради «Обласна клінічна спеціалізована лікарня», де виявила жорстоке та таке, що принижує гідність, поводження до пацієнтів. Така інформація оприлюднена на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Зокрема, у двох палатах, зачинених загартованими дверима з навісними замками, було виявлено пацієнтів, до яких застосовано запобіжний захід – поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають їх небезпечну поведінку. Ці пацієнти стверджували, що до туалету їх виводять щодві години, а вночі для справляння фізіологічних потреб виставляють у палатах відра.

У цьому ж відділенні також перебувало 32 пацієнти, до яких застосовано примусові заходи медичного характеру. Всі пацієнти скаржилися, що останній раз їх виводили на прогулянки ще восени. Такі умови є грубим порушення національних та міжнародних стандартів прав людини.

Моніторингова група також виявила неякісне виконання адвокатами безоплатної правової допомоги своїх повноважень. Пацієнти та персонал повідомили, що адвокати не відвідують клієнтів перед судовими засіданнями, хоча у відділенні для таких зустрічей облаштована окрема кімната, як наслідок – пацієнти не обізнані щодо своїх прав.

Також моніторинговою групою встановлено недотримання норми площі для перебування осіб – (в окремих палатах замість 7 кв. м. менше 3 кв. м на ліжко), ліжка розташовані впритул, що не забезпечує приватності. Лікарня потребує забезпечення ліцензованими ременями фіксації, яких наразі лише два комплекти на 13 відділень.

Звіти за результатами візиту будуть направлені керівництву Сумської обласної державної адміністрації та лікарні для вжиття заході реагування, а також Міністерству охорони здоров’я України для інформування.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: