метизная компания

Зареєструвалися понад 4000 абітурієнтів: як на Сумщині відбуватиметься Національний мультипредметний тест

Освіта, Суспільство | 15:07, 24.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

Із 3-го квітня на Сумщині вже понад 4000 абітурієнтів зареєструвалися на національний мультипредметний тест, заресстровані учасники надають перевагу історії України, англійській мові та біології. Про це стало відомо на прес-конференції із директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком та директором Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторією Гробовою, де обговорювали особливості НМТ 2023 року.

Олександр Сидоренко наголосив, що цього року НМТ проходитиме не так, як минулого року. Тестування відбуватиметься із двох обов’язкових предметів (українська мова та математика) та третього на вибір, окрім географії. Усі інші предмети можуть бути обрані.

«Раджу обирати той предмет, у якому маєте найкращі знання, бо у підсумку формується конкурсний бал, на величину якого впливає оцінка національного мультипредметного тесту, з кожної із трьох складових. Безумовно, крім того, що треба керуватися необхідним обсягом знань, необхідно враховувати праіила поийому того чи іншого університету, де прописано, який предмет потрібен для участі к конкурсі», – зазначив Одександр Сидоренко.


Ще однією відміннюстю від НМТ 2022-го року є пороговий бал, адже цьогоріч він складає 10% від загальної кількості тестових балів. Минулого року абітурієнту достатньо було просто прийти на тестування, щоб отримати стартові 100 балів. Також цього року абітурієнт відразу зможе відразу дізнатися свою кількість балів на екрані монітору.

Вікторія Гробова повідомила, що на Сумшині організують роботу пунктів тестування – тимчасових екзаменаційних центрів. Їх облаштують в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах Сумської області за рішенням Сумської обласної військової адміністрації, з урахуванням умов безпеки.

«У пунктах тестування обов’язково будуть якісні комп‘ютери, укриття та резервне живлення. Зробимо все, щоб забезпечити безпеку абітурієнтів і надати можливість отримати ту оцінку, на яку заслуговують знання учасників НМТ», – наголосив Олександр Сидоренко.

Разом з тим у 30 країнах світу також відкривають екзаменаційні центри і надають можливість українцям за кордоном скласти Національний мультипредметний тест.

Реєстрація триває до 3 травня, а потім ще до 7 травня можна вносити правки – змінювати третій обраний предмет. Це можна зробити лише в електронному кабінеті на сайті  «Українського центру оцінювання якості освіти»

У разі потреби за консультацією або технічною допомогою з питань реєстрації вступники можуть звертатися до пункту рестрації. В Сумській області функціонує сім пунктів реєстрації в містах Суми, Глухів, Конотоп та Шостка. Із місцем їх розташування та графіком роботи можна ознайомитись на вебсайті Харківського РЦОЯО.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: