СумБуд
метизная компания

На Сумщині від гуркоту фур упала стеля в будинку (ФОТО)

Суспільство | 14:58, 10.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

«Коли повз нас проїздять фури, хату так трясе, що перелякана дитина боїться спати…» – про це журналістам розповіла жителька Вирів на Білопільщині Наталя Зінчук і запросила на свою вулицю, аби побачили її тріснутий будинок та стелю, що впала у сусідчиній хаті.

– А почалося все ще торік восени, – говорить жінка, – коли ми, мешканці вулиці Садової, здригнулися від жаху: по стінах наших будинків, сараїв, гаражів та літніх кухонь пішли тріщини. Тоді й забили тривогу, адже такий «подарунок» нам піднесли водії великовагових фур, що везуть зібрані на полях урожаї.

Не вагаючись, звернулися до тодішнього старости Миколи Кулака. Він вислухав і сказав, що на дорозі слід установити так звані лежачі поліцейські, аби водії зменшували свою швидкість.

Згодом дорожники на одній із ділянок зробили капітальний ремонт дороги, і людські оселі уже «трясло» менше.

Ми потроху заспокоїлися. А влітку та у вересні нинішнього року фури знову з гірки почали щодуху мчатися через міст із величезним вантажем. Через зарості молоденьких кленів вантажівки навіть важко було помітити, особливо діткам, які щодня поспішають до школи.

Цього разу ми звернулися по допомогу до нинішнього старости Миколи Крючкового. Микола Михайлович направив випилювати деревця працівника із бензокосою. На чолі з нашим депутатом Володимиром Безпальком ми, переважно батьки школярів, звільнили територію від заростей. Водночас в усній формі поскаржилися старості на те, що знову потерпаємо від цих злощасних фур. Він лише розвів руками: мовляв, тут ми нічого вдіяти не можемо…

У вересні нашим оселям хоча й було завдано шкоди, але не такої значної, як зараз. Наприклад, у сусідки Олени Соловей тоді лише шпалери відійшли від стіни, а зараз добрячий шматок стелі відірвався й гепнув на підлогу. Коли це сталося, жінка лежала хвора на ковід і фактично не могла встати з ліжка. Уявляєте, що може відчути людина, побачивши такий «сюрприз»?

У мешканців Садової, 8 у ванній кімнаті все – як після погрому. А сусіди-дачники, що по Садовій, 12, не витримали такого вантажного гуркоту й поїхали геть подалі від цього
пекла. У бабусі, що по Садовій, 6, дуже тріскається погріб, викопаний під хатою. Це ж так і хата може рухнути під землю…

У моїй оселі біля газового котла така тріщина утворилася, що навіть вода просочується. Тріщить і над вхідними дверима, не говорячи вже про літню кухню чи сараї. «Просіло» пластикове вікно, а на кухні вночі у нас постійно горить світло: раптом стеля впаде, так хоч швиденько сюди добіжимо. Броньовані двері теж «просіли», й через це ми не змогли їх відкрити ключем сьогодні вранці. Зрештою ключ поламали й з хати на вулицю довелося вилазити через вікно!

Ми, звичайно, не сидимо склавши руки, а намагаємося стукати в усі двері. Передусім 3 жовтня звернулися з колективною заявою до голови Річківської сільської ради Миколи Солодовника. У заяві ми просимо визначитися з проведенням у Вирах зборів громадян, на яких можна було б обговорити нагальні питання, серед яких – і про організацію руху великовантажних автомобілів по вулицях села, які створюють аварійні ситуації та розвалюють будинки селян.

Наші представники прийшли й на сесію Річківської сільської ради 27 жовтня, аби озвучити свою проблему.

Микола Іванович повідомив, що особисто звертався до організації «Дороги Сумщини» й просив про допомогу. Він безпосередньо також просив керівника Біланівського ХПП Юрія Симегука, аби він поговорив із водіями щодо зменшення швидкості руху по селу.

Та хіба ж тут їздять лише ці вантажівки? Й «Слобожанщина Агро» везе збіжжя, й інші місцеві фермерські господарства, й асфальт на будівництво дороги в Улянівку везуть…

Викликали ми й поліцейських. Вони зупинили декілька вантажівок, та водії в один голос почали стверджувати, що їхній вантаж не перевищує п’ятнадцяти тонн. Та як їхній язик повертається таке говорити, коли лише порожній автомобіль напевне стільки ж важить?

Поліцейські порадили нам самим просити водіїв фур, аби вони тихіше їхали. Та хіба ж ми цілодобову варту зможемо нести?

Ми вже давно помітили, що мчаться щодуху автомобілі вночі. Так сильно, що здається: землетрус, та й годі! Сказати, що не висипаємося вночі, – це майже нічого не сказати. Наша малолітня дитина боїться взагалі лягати спати. Перелякана, роздратована, до школи зранку йде втомлена. Ну що це за знущання таке?!…

На цьому ми не зупинилися. 28 жовтня написали колективне звернення на ім’я голови Сумської облдержадміністрації Дмитра Живицького, в якому просимо посприяти у ремонті дорожного покриття (мова йде про ремонт дороги на нашій вулиці протяжністю близько 500 метрів) та у встановленні знаків обмеження руху великовантажних автомобілів, а також у встановленні «лежачих поліцейських».

До того ж, звернулися до приватного підприємця, інженера-геолога Анатолія Басанця, який дослідив грунтово-геологічні умови району вулиці Садової в селі Вири. Ось його висновки:

«Грунтовно-геологічні умови району вул. Садова в с.Вири Білопільського району Сумської області.

Вулиця Садова проходить по поймі і першій надпойменній терасі р.Вир та її правого притоку. Ділянка низинна, з невеликим нахилом в бік русла річки. У геологічному розрізі до глибини 10 м зверху вниз залягають такі грунти:

  • грунт рослинного шару, переважно чорнозем суглинистий, потужністю 0,7 -1,1м;
  • супіски та суглинки делювіальні тверді та пластичні потужністю 0,6-0,9 м;
  • супіски пилуваті пластичні та текучі з прошарками та лінзами піску пилуватого та суглинка на глибинах від 2 до10 м.

Ці трунти є природною основою для усіх будівель, а також для земляного полотна автомобільної дороги.

Грунтові води в цій місцевості залягають на малих глибинах, від 1,1 до 1,8 м від поверхні землі. Водовміщуючими грунтами є переважно супіски пилуваті з прошарками та лінзами піску пилуватого.

Необхідно звернути увагу на те, що пилуваті супіски та піски в водонасиченому стані характеризуються дуже нестійкою структурною міцністю, яка залежить від динамічних навантажень. Таке явище називається тиксотропією. Проявляється вона під дією інтенсивного руху важкого автомобільного та залізничного транспорту. Дуже часто виникає резонанс коливань грунту та будівель.

Наслідками цього явища стають пошкодження конструкцій будинків, поява тріщин в фундаментах та стінах, а в окремих випадках – їх руйнування.

Для запобігання таких наслідків, які спостерігаються на цей час вздовж вул. Садової, необхідно обмежити рух великовагового транспорту, який с чинним фактором, що викликає це явище».

Наразі вже не знаємо, куди ще слід звертатися. Може, хтось нам підкаже, як діяти далі. У нас складається таке враження, що ми взагалі нікому не потрібні зі своїми проблемами. Досидимося до того, що нас завалить уламками будівель. Аграрії «ворочають» мільйонами, а ми змушені в кредити залазити, аби хоч якийсь ремонт зробити після цих «вантажних землетрусів»…

bilopillia.city

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: