СумБуд
SMR
метизная компания

На Сумщині збільшується кількість фахівців з проведення інституційного аудиту

Суспільство | 07:22, 10.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області продовжує формувати пул експертів з інституційного аудиту. Це – один з важливих факторів у розбудові системи забезпечення якості освіти.

Наразі затверджено оновлений реєстр експертів, які будуть залучені до діяльності у 2021/2022 навчальному році. Наявність кваліфікованих та неупереджених фахівців – необхідна умова успішного проведення інституційного аудиту – процедури, що має значну цінність для кожного закладу освіти. Саме від компетентності освітніх експертів, які конструктивно оцінюють освітні та управлінські процеси, значною мірою залежить не лише подолання прогалин у якості освітньої діяльності школи, виявлення її прихованого внутрішнього потенціалу, а й створення довіри до нового формату зовнішнього оцінювання її роботи.

Працюючи в закладі під час інституційного аудиту, експерти:

проводять спостереження за освітнім середовищем: відвідують навчальні кабінети, спортзал, актову залу та інші приміщення школи;

спостерігають за поведінкою та спілкуванням учнів між собою і з учителями поза уроками. Оцінюють, наскільки діти почуваються вільно та безпечно, наскільки середовище школи їм “належить”.

вибірково відвідують заняття та спостерігають за роботою вчителя з учнями;

анкетують учителів, учнів, та їхніх батьків: досліджують думку учасників освітнього процесу (що самі учні та їхні батьки кажуть про якість освіти у їхній школі, якою є думка вчителів);

вивчають документацію школи.

У руках експертів знаходяться ключі до розв’язання професійних проблем, зрозумілих їм – освітянам, які оцінюють діяльність своїх колег, для того, щоб підтримати і допомогти знайти необхідні рішення.

👩‍👩‍👧‍👦‍ Нині до експертного середовища Сумщини належать 172 особи. Це досвідчені педагоги, а також керівники і заступники керівників шкіл, інші фахівці, які пройшли спеціальне навчання від управління Служби та підготовлені до оцінювання школи за критеріями інституційного аудиту. З них:

54% мають педагогічні звання «старший учитель» та «учитель-методист»;

37% – директори і заступники директорів шкіл;

9% – викладачі закладів вищої, фахової перед вищої та післядипломної педагогічної освіти;

6% – директори та консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників;

педагоги, які охоплюють викладанням усі предмети початкової, основної, старшої школи

Мистецтво інституційного аудиту вимагає високої майстерності та злагодженості у роботі освітніх експертів і спеціалістів управління Служби в поєднанні з упевненими навичками виконання експертних завдань. До цього ми прагнемо, над цим працюємо і робимо це, відчуваючи зацікавленість, відповідальне ставлення до своєї місії, розуміння важливості своєї діяльності тих освітян, які стали до роботи заради якісної освіти наших дітей. Дякуємо нашим експертам – справжнім пілотам інституційного аудиту! Пишаємося довірою та партнерством!

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: