ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

На Сумщині жителі розмалювали занедбані автобусні зупинки

Суспільство | 10:36, 3.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Розфарбувати сірі будні яскравими фарбами вирішили жінки, які проживають в найвіддаленішому краю колишнього Глухівського району. Там, в дрімучих лісах і непрохідних хащах, ще жевріє життя вимираючих сіл – за рахунок тих, хто нікуди не виїхав.

Оскільки цей край розташований в глухому куті, тут навіть громадський транспорт не ходить: далі дороги немає, суцільні ліси. Як розповідав ще кілька років тому приватний перевізник Віктор Довбиш, який обслуговував рейс на Комарівку, в якій живе пара людей, це досить витратна справа – ганяти даремно автобус туди і назад. Надії на те, що по шляху наберуться пасажири, теж мало: люди пересіли на приватний транспорт, а також групуються і замовляють таксі в зручний для них час. Солідарний з Віктором Олексійовичем і інший перевізник – Олег Дмитренко, який працює по селах саме зараз. Ситуація за ці роки лише посилилася, і містити автопарк для вимираючих населених пунктів – це утопія. Ну, хіба що в навантаження місцева влада дасть який-небудь маршрут, тоді вже приватний підприємець нікуди не дінеться – працює собі в збиток, катаючи одного або двох чоловік.

Однак, незважаючи на сумну і навіть плачевну ситуацію, «невиїзні» селяни не впадають у відчай. У деяких селах автобуса вже п’ять років не було, але замість того щоб розібрати непотрібні зупинки на цеглу, як це роблять у багатьох населених пунктах буквально з усіма нефункціонуючими будівлями, вони, навпаки, додали їм гарний вигляд, розмалювавши веселенькими візерунками і сюжетами. Так, жителі с. Уланове Тетяна Мінченко, Олена Шаповал і Тетяна Чала – не професійні художниці, а шкільні технічки. Але, натхнені величезним бажанням зробити світ навколо себе красивішим і розфарбувати убогість яскравими фарбами, щоб жити було цікавіше і веселіше, розмалювали зупинку. Хто знає, може, яскраве усміхнене сонечко, гостинно розмістився над лавкою, приверне пасажирів? З тим, що позитивні емоції – штука незамінна і вкрай потрібна, тим більше зараз, згодні і жителі сусідньої Кучерівці. А тому взяли приклад улановцев і розфарбували зупинку і в своєму селі – на будові з’явився забавний козак і напис «Ласкаво просимо!». В цілому ж глава Есманской ОТГ Сергій Мінаков навіть конкурс оголосив на кращу автобусну зупинку, давши можливість місцевим мешканкам проявити свою творчість і фантазію. Що ж стосується транспортного сполучення, то, зі слів Сергія Івановича, за станом на 26 квітня ця проблема закрита в селах Студенок, Кучерівка, Яструбщина, Есмань, В. Слобода і Сопич. Хоч не кожен день, але автобуси ходять. А ось Фотовиж, Пустогород і Бачівськ, розташовані в 40 км від Глухова, поки що відірвані від світу. «До кінця року ми плануємо купити« газелька »і пустити в цьому напрямку», – оптимістично налаштований С. Мінаков. Будемо сподіватися, що виноградна лоза, яскраве сонечко і колоритні пан з Панянкою виправлять ситуацію з пасажиропотоком і транспортним сполученням!

shans.com.ua

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: